Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali 57-latka przed wychłodzeniem

Data publikacji 14.01.2021

Kiedy temperatura spada poniżej zera, policjanci podczas służby zwracają szczególną uwagę na osoby narażone na wychłodzenie i sprawdzają miejsca, gdzie mogą przebywać. Wczoraj w nocy mundurowi znaleźli mężczyznę śpiącego w altance. Stróże prawa zabrali 57-latka pod znacznym działaniem alkoholu do komendy, skąd po wytrzeźwieniu trafił pod opiekę rodziny.

W okresie zimowym kiedy temperatura spada poniżej zera, włodawscy policjanci zwracają szczególną uwagę na osoby szczególnie narażone na wychłodzenie – czyli bezdomnych, nietrzeźwych, w podeszłym wieku i samotnych. Mundurowi sprawdzają pustostany, altanki, piwnice oraz strychy, czyli miejsca, gdzie mogą przebywać osoby zagrożone.

Wczoraj (13.01.2021 r.) około północy policjanci z „patrolówki” podczas sprawdzania takich miejsc znaleźli w jednej z altanek we Włodawie śpiącego mężczyznę. Stróże prawa zabrali 57-latka pod widocznym działaniem alkoholu do komendy ze względu na ujemną temperaturę panującą na zewnątrz i warunki, w jakich się znajdował. Po wytrzeźwieniu mężczyzna trafił pod opiekę rodziny.

Na szczęście ta historia skończyła się pomyślnie, bo policjanci w porę zauważyli śpiącego mężczyznę i zabrali go, zapobiegając jego wychłodzeniu. Dlatego nadal apelujemy do wszystkich, którzy zauważą osoby narażone na wychłodzenie, aby informowały o tym fakcie służby. Każdy taki sygnał zostanie sprawdzony. Pamiętajmy, że w tym przypadku jeden telefon może uratować komuś życie.

(KWP w Lublinie / kp)

Powrót na górę strony