Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nowi policjanci wypowiedzieli słowa Roty

Data publikacji 11.01.2021

Dzisiaj w sali konferencyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie część z nowo przyjętych w grudniu 2020 roku policjantów wypowiedziało słowa Roty składając uroczyste ślubowanie. W wydarzeniu tym uczestniczył szef zachodniopomorskiego garnizonu nadinsp. Tomasz Trawiński wraz ze swoimi zastępcami.

W dniu 30 grudnia 2020 roku w szeregi Zachodniopomorskiej Policji przyjętych zostało kolejnych 138 kandydatów: 57 kobiet i 81 mężczyzn. Z uwagi na panującą epidemię koronawirusa ślubowania nowych policjantów odbywają się w jednostkach, do których mundurowi zostali przydzieleni i przebiegają w ścisłym reżimie sanitarnym oraz przy minimalnym udziale funkcjonariuszy. Dziś w sali konferencyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie podczas dwóch apeli uroczyste słowa Roty wypowiedziało łącznie 25 funkcjonariuszy. Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie nadinsp. Tomasz Trawiński gratulowali młodym funkcjonariuszom wyboru naszej formacji. W swojej wypowiedzi podkreślił, że jest to służba trudna i wymagająca, ale dająca dużo satysfakcji i możliwości niesienia pomocy innym ludziom. Szef zachodniopomorskiego garnizonu życzył nowo przyjętym funkcjonariuszom sukcesów zarówno w realizacji planów związanych z drogą zawodową, jak i w życiu osobistym.

Młodzi adepci niebawem rozpoczną naukę w szkołach policyjnych, gdzie będą uczestniczyć w kursie podstawowym, który pozwoli im na zdobycie podstawowej wiedzy teoretycznej oraz umiejętności praktycznych. Po jego zakończeniu mundurowi powrócą do macierzystych jednostek, gdzie pod opieką starszych i doświadczonych kolegów będą służyć lokalnej społeczności.

W 2020 roku zachodniopomorski garnizon przyjął blisko 400 funkcjonariuszy, tym roku planowane są kolejne nabory. Pierwszy z nich w 2021 roku odbędzie się 23 lutego, terminy kolejnych przypadają na : 20 kwietnia, 13 lipca, 15 września, 3 listopada i 30 grudnia.

Jeżeli zastanawiasz się jaką drogę rozwoju zawodowego wybrać, proponujemy Ci wstąpienie w szeregi naszej ponad 100 tys. formacji. To zawód dla ludzi wyjątkowych, którzy w codziennym życiu przestrzegają zasad moralnych.

Szczegółowe informacje na temat przyjęć do Policji znajdują się poniżej:

https://zachodniopomorska.policja.gov.pl/sz/aktualnosci/aktualnosci/32612,Zostan-policjantem.html

 

Komunikaty ze ślubowania z KPP i KMP naszego garnizonu:

https://stargard.policja.gov.pl/zst/dzialania-policji/aktualno/38250,Nowi-policjanci-zlozyli-slubowanie.html

https://szczecinek.policja.gov.pl/zsz/dzialania-policji/aktualnosci/38244,Uroczyscie-wypowiedzieli-rote-slubowania.html

http://www.koszalin.policja.gov.pl/zk/aktual/aktualnosci/38272,Nowi-policjanci-wypowiedzieli-slowa-Roty.html


 

Zespół Prasowy KWP w Szczecinie

  • nowi policjanci wypowiadają słowa Roty
  • uroczystość ślubowania
  • wypowiedź szefa zachodniopomorskiego garnizonu
  • Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie wraz z zastępcami
  • rozpoczęcie uroczystości
  • uroczyste ślubowanie nowo przyjętych policjantów
  • przemówienie Komendanta Wojewódzkiego Policji w Sczernienie
  • słowa roty czytane przez szefa zachodniopomorskiego garnizonu
  • przemówienie Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie
Powrót na górę strony