Załatwił sobie wyrok - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Załatwił sobie wyrok

Data publikacji 30.04.2008

Przejście przez jezdnię w miejscu niedozwolonym zakończyło się dla 49-letniego mieszkańca Piekar Śląskich zatrzymaniem w policyjnym areszcie. Mężczyzna usiłował wręczyć policjantom 50 zł za załatwienie sprawy i nie wręczanie mandatu. Teraz 49-latek odpowie za usiłowanie wręczenia łapówki, za co grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło wczoraj na ulicy Bytomskiej. Policjanci z drogówki zatrzymali mężczyznę, który w miejscu niedozwolonym przechodził przez jezdnię. Stróże prawa zaproponowali sprawcy wykroczenia mandat w wysokości 50 złotych. Zachowanie mężczyzny całkowicie zaskoczyło policjantów. Wyjął on z kieszeni 50 złotowy banknot i stwierdził, że wie jak załatwia się takie sprawy. Tłumaczenie policjanta, że mandat wpłaca się na poczcie nie przyniosło oczekiwanego rezultatu. Mężczyzna uparcie twierdził, że daje te pieniądze policjantowi, a on powinien mu oddać dowód osobisty i nie wypisywać mandatu. Następnie pieniądze włożył do notatnika służbowego.

Teraz sprawca zapłaci mandat i przed sądem odpowie za usiłowanie wręczenia łapówki, za co grozi mu kara nawet do 10 lat więzienia.

Powrót na górę strony
Polska Policja