Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci przeprowadzili działania "Bezpieczna A4"

Data publikacji 15.01.2021

Śląscy policjanci wzięli dziś udział w działaniach "Bezpieczna A4", które organizowane wspólnie z opolską Policją. Mundurowi stanowczo reagowali na negatywne zachowania w ruchu drogowym kierujących, którzy poruszali się po autostradzie A4. Ma to szczególne znaczenie w związku z pogorszającymi się od kilku dni warunkami atmosferycznymi.

Akcia prowadzona była równolegle przez policjantów ze śląskiej i opolskiej drogówki. W naszym województwie działania odbywały się na odcunku A4 prowadzącym przez Gliwice, Katowice, Rudę Śląską i Zabrze. Koordynatorem przedsięwzięcia był Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz Komisariat Autostradowy Policji w Gliwicach. Głównym celem przeprowadzonych działań była poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg poprzez eliminowanie z ruchu drogowego kierujących, którzy swoim zachowanie na drodze stwarzali zagrożenie. Mundurowi z drogówki podczas akcji wykorzystywali nieoznakowane radiowozy wyposażony w wideorejestratory. Tego tupu radiowozy najlepiej sprawdzają się podczas patrolowania autostrad i tras szybkiego ruchu. 

W sumie w działaniach w województwie śląskim wzięło udział kilkunastu policjantów. Mundurowi skontrolowali kilkadziesiąt pojazdów i odnotowali 115 wykroczeń. Najwięcej wykroczeń dotyczyło niesotsowania się przez kierowców do obnowiązku jazdy prawym pasem ruchu oraz przekraczania dozwolonej prędkości. Stróże prawa nałożyli 81 mandatów oraz pouczyli 34 osoby.

Policjanci przypominają, nasze bezpieczeństwo, jako uczestników ruchu drogowego, zależy w głównej mierze od nas samych! Brak należytej ostrożności i wyobraźni wszystkich uczestników ruchu może doprowadzić do bardzo niebezpiecznych zdarzeń. Dlatego policjanci apelują o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz dostosowanie prędkości pojazdu do panujących warunków atmosferycznych.

A tak wyglądały działania prowadzone przez policjantów w:

- Zabrze

  • Policjanci podczas działań na autostradzie.
  • Nieoznakowany radiowóz, a za nim policjanci.
  • Policjanci we wnętrzu radiowozu.
  • Policjant rozmawia z kierowcą osobówki.
  • Policjanci w odblaskowych kamizelkach ewykonują czynności podczas kontroli drogowej.
  • Nieoznakowany radiowóz, a obok niego policjanci.
Powrót na górę strony
Polska Policja