Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kto porzucił w lesie psa i przywiązał do drzewa?

Data publikacji 15.01.2021

Psa przywiązanego smyczą do drzewa znalazła w lesie 19-letnia łukowianka. Młoda kobieta i jej mama zaprowadziły do wyziębionego psiaka dzielnicowych, a ci przekazali go później do schroniska. Policjanci poszukują osoby, która porzuciła w ten sposób swoje zwierzę.

Wczoraj (14.01.2021 r.) po południu dyżurny łukowskiej komendy został powiadomiony przez 19-letnią łukowiankę o porzuconym w pobliskim lesie psie. Ze zgłoszenia wynikało, że najprawdopodobniej minionej nocy ktoś przywiązał czworonoga do drzewa.

Dzielnicowi, którzy pojechali ze zgłaszającą i jej mamą we wskazane miejsce zauważyli uwiązanego na smyczy psiaka. Mundurowi widzieli, że zwierzak był bardzo przestraszony i wychłodzony. 19-latka mówiła, że zauważyła porzuconego pieska, spacerując po lesie ze swoim czworonogiem. Mówiła też, że już napoiła i nakarmiła przywiązanego do drzewa psiaka.

Kobiety mówiły także dzielnicowym, że minionej nocy słyszały dobiegający z lasu głos szczekającego, ujadającego psa. Mundurowi zauważyli, że pies w ich obecności był spokojny, bał się i zaczynał szczekać, gdy od niego próbowali odejść.

Najprawdopodobniej pies próbował się uwolnić. Funkcjonariusze widzieli, że jego smycz jest w kilku miejscach pogryziona. Mundurowi zabrali go do radiowozu.

Powiadomiony o zdarzeniu pracownik ze schroniska dla zwierząt zaopiekował się porzuconym zwierzęciem.

Policjanci poszukują właściciela, który porzucił psa w lesie. Osoby, które mogą posiadać informacje, do kogo mogło należeć porzucone zwierzę, proszone są o kontakt z  Komendą Powiatową Policji w  Łukowie pod telefonem 47 814 72 10, telefonem alarmowym 112 lub najbliższą jednostką Policji.

(KWP w Lublinie / kp)

Powrót na górę strony