Okradł urząd pocztowy i studentów - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Okradł urząd pocztowy i studentów

Data publikacji 30.04.2008

W centrum Szczecina patrol policyjny zatrzymał 28-letniego mężczyznę, który został rozpoznany przez przechodnia, jako złodziej. Okazało się, że był on poszukiwany przez Policję, jako podejrzany o kradzież 14 tys. zł z jednego z urzędów pocztowych w Szczecinie. Zabezpieczono u niego także wiele innych dokumentów pochodzących prawdopodobnie z kradzieży. Dokumenty te przekazywał osobom, które wykorzystywały je do oszustw bankowych.

28-letni Zbigniew K. na ulicy w centrum miasta został rozpoznany przez osobę, którą dzień wcześniej okradł na jednej ze szczecińskich uczelni. Sprawca zapisał się tam na studia jako wolny słuchacz i wykorzystując przerwę okradł innych studentów. Z budynku uczelni wyszedł z dwoma portfelami, dokumentami (dowody osobiste, legitymacje służbowe, prawo jazdy, książeczka wojskowa) oraz aparatem cyfrowym. Jedna z poszkodowanych osób zauważyła przechodzącego ulicą złodzieja i poprosiła o pomoc patrol policji.

Mężczyzna został zatrzymany. Po sprawdzeniu jego tożsamości okazało się, że jest on poszukiwanym przez policję pracownikiem ochrony podejrzewanym o kradzież 14 tysięcy złotych na szkodę poczty. W momencie zatrzymania Zbigniew K. miał przy sobie dokumenty i karty kredytowe na różne nazwiska. Podczas przeszukania jego mieszkania ujawniono wiele innych dokumentów pochodzących prawdopodobnie również z kradzieży.

Policjanci obecnie sprawdzają w jaki sposób Zbigniew K. wszedł w ich posiadanie. Mężczyzna został przesłuchany. Przyznał się do kradzieży oraz do tego, że przekazywał kradzione dokumenty osobom, które wykorzystywały je do oszustw bankowych.

Usłyszał zarzuty m.in. za niszczenie dokumentów i kradzieże. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci ze Szczecina wystąpili z wnioskiem do prokuratury o zastosowanie wobec Zbigniewa K tymczasowego aresztu.
Powrót na górę strony
Polska Policja