Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji wyróżnił policjanta z Tarnobrzega

Data publikacji 18.01.2021

Adres okolicznościowy od Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji trafił do podkom. Dawida Dołowego z Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu. Funkcjonariusz, w trakcie swojej 19-letniej służby, wyróżniał się zaangażowaniem i nieprzeciętną wiedzą policyjną. Na wyjątkowe uznanie zasłużył w marcu 2020 r., gdy wracając po służbie do domu, zatrzymał mieszkańca Bytomia, który był sprawcą kradzieży rozbójniczej. Mężczyzna usłyszał prokuratorskie zarzuty. Dziś funkcjonariusz odebrał wyróżnienie z rąk Komendanta Miejskiego Policji w Tarnobrzegu podinsp. Marka Pietrykowskiego. Gratulujemy!

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamiński podziękował podkomisarzowi Dawidowi Dołowemu z Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu, za gotowość do najwyższych poświęceń podczas wykonywania obowiązków służbowych. Wyróżniony funkcjonariusz w marcu 2020 r., wracając do domu po zakończonej służbie, na jednej z ulic Tarnobrzega, rozpoznał mężczyznę, który był sprawcą kradzieży rozbójniczej. Do przestępstwa doszło kilka dni wcześniej w jednym z marketów. Złodziej zdołał uciec tuż po kradzieży, używając przemocy wobec ochroniarza, który próbował go zatrzymać. Policjant rozpoznał napastnika, którego widział na nagraniu z monitoringu. O swoich spostrzeżeniach powiadomił dyżurnego jednostki, a sam bez chwili wahania ruszył za przestępcą. Na miejsce zdarzenia przyjechał policjant z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu, zapewniając wsparcie podkom. Dawidowi Dołowemu. Mieszkaniec województwa śląskiego został zatrzymany i pociągnięty do odpowiedzialności karnej.  

Wyróżniony przez Ministra funkcjonariusz otrzymał adres okolicznościowy oraz list gratulacyjny następującej treści:

„ W dowód uznania, za gotowość do najwyższych poświęceń podczas wykonywania obowiązków służbowych, składam na Pana ręce podziękowania wraz z pamiątkowym grawertonem. Bardzo żałuję, że ze względu na obecną sytuację epidemiczną i związane z nią obostrzenia nie mogę zrobić tego osobiście, tak jak miało to miejsce w ubiegłym roku. Zapewniam jednak, że jako Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji wspieram każdego Funkcjonariusza, który z narażeniem własnego życia stoi na straży bezpieczeństwa publicznego. Składam Panu wyrazy najwyższego uznania i szacunku”.

Mariusz Kamiński
Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji

Komendant Miejski Policji w Tarnobrzegu podinspektor Marek Pietrykowski, wręczył dzisiaj wyróżnienie podkomisarzowi Dawidowi Dołowemu, życząc niegasnącego entuzjazmu do dalszego działania, zdrowia i dalszych sukcesów zawodowych.  

 

 • Na zdjęciu Komendant Miejski Policji w Tarnobrzegu podinsp. Marek Pietrykowski i podkom. Dawid Dołowy
  Foto:Policja
 • Podkom.Dawid Dołowy funkcjonariusz Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu
  Foto: KMP Tarnobrzeg
 • Komendant Miejski Policji w Tarnobrzegu podinsp. Marek Pietrykowski
  Foto: KMP Tarnobrzeg
 • Okolicznościowy grawerton przekazany od Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji
  Foto: KMP Tarnobrzeg
 • Pismo od Ministra Spraw Wewnętrznych i Adm.
  Foto: KMP Tarnobrzeg
 • Na zdjęciu dwaj zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Tarnobrzegu i Naczelnik Wydz. Kryminalnego KMP w Tarnobrzegu
  Foto: KMP Tarnobrzeg
Powrót na górę strony