Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pielęgniarka zatrzymana za kradzież leków psychotropowych

Data publikacji 30.04.2008

Legniccy policjanci zatrzymali pielęgniarkę podejrzewaną o kradzież ze szpitala leków psychotropowych. Kobieta tłumaczyła, że wzięła je dla męża i psa. Z oddziału zniknęło co najmniej 40 ampułek tego środka. Zatrzymana trafiła do policyjnego aresztu. Grozi jej kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Lek, który zginął z jednego z oddziałów szpitalnych w Legnicy, stosowany jest w trakcie operacji chirurgicznych. Swoim działaniem powoduje on chwilowe wyłączenie świadomość i zanik pamięci. Zgodnie z załącznikiem do ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, posiadanie tego leku bez zezwolenia jest zabronione. Jest on lekiem ścisłego zarachowania, wydawanym jedynie na receptę.

Wstępnie ustalono, że z oddziału, zniknęło co najmniej 8 opakowań po 5 ampułek leku w każdym opakowaniu. W trakcie przeszukania mieszkania zatrzymanej funkcjonariusze znaleźli jedną pustą fiolkę po lekarstwie. Kobieta twierdziła, że narkotyk wzięła dla męża, który po wypadku ma bóle dłoni i nie może spać oraz dla psa, aby lepiej znosił podróż samochodem.

Zatrzymaną osadzono w policyjnym areszcie. Za kradzież grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat. Za posiadanie środków zabronionych w myśl ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii oraz udzielanie ich innym osobom grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony
Polska Policja