Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny oszust działający metodą „na policjanta” trafił do aresztu

Data publikacji 18.01.2021

Na terenie Legnicy 15 stycznia br. policjanci zatrzymali mieszkańca Legnicy podejrzanego o dokonanie na terenie Kamiennej Góry oszustwa metodą „na policjanta” oraz usiłowania dokonania podobnego oszustwa w Jeżowie Sudeckim. Na wniosek kamiennogórskich policjantów sąd zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt tymczasowy. Mężczyźnie grozi teraz do 8 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze  z Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu oraz Komendy Miejskiej w Legnicy, 15 stycznia br. w wyniku intensywnej pracy operacyjnej, zatrzymali w jednym z mieszkań na terenie Legnicy 26-letniego mężczyznę. Podejrzany jest o dokonanie w Kamiennej Górze oszustwa metodą „na policjanta” na szkodę 55-letniej mieszkanki Kamiennej Góry, która w wyniku tego przestępstwa utraciła ponad 30 tys. zł.

Ponadto ten sam mężczyzna próbował w podobny sposób oszukać kolejnego seniora z terenu Jeżowa Sudeckiego. Jednak w tym przypadku rozmówczyni zorientowała się, że dzwoniący do niej, podszywa się pod policjanta i powiadomiła niezwłocznie prawdziwych funkcjonariuszy policji.

Mundurowi w toku dalszych czynności zabezpieczyli również pojazd należący do 26-latka, który służył do popełnienia przestępstwa.

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze, na podstawie zebranego w sprawie materiału dowodowego, przedstawili mężczyźnie dwa zarzuty. W sobotę sąd na wniosek kamiennogórskich policjantów zastosował wobec 26-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Mężczyzna może spędzić za kratami więzienia nawet do 8 lat.

(KWP we Wrocławiu / kp)

Powrót na górę strony
Polska Policja