Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nieodpowiedzialny kierowca i ojciec

Data publikacji 30.04.2008

Policjanci z Pyrzyc, po krótkim pościgu, zatrzymali 35-letniego obywatela Holandii. Pijany mężczyzna przewoził samochodem miesięczne niemowlę. Sąd rejonowy w Pyrzycach aresztował go na 3 miesiące. Za jazdę w stanie nietrzeźwości i narażenie dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny komisariatu Policji w Barlinku został powiadomiony przez mieszkankę miasta, że jej konkubent zabrał ich dziecko i odjechał samochodem w nieznanym kierunku. Mężczyzna był pijany. Dyżurny natychmiast przekazał informację patrolom w służbie. Powiadomiono także ościenne jednostki.

Policjanci z Pyrzyc podczas patrolu na drodze krajowej nr 3 zauważyli opisany w komunikacie pojazd. Zatrzymali go do kontroli. Kierowca opla omegi nie reagował jednak na sygnały policjantów. Auto zatrzymano po krótkim pościgu.

W samochodzie oprócz kierowcy znajdowało się także niemowlę. Mężczyznę poddano badaniu stanu trzeźwości. Alkotest wykazał u niego prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Kierowcę zatrzymano do wytrzeźwienia w policyjnym areszcie. Całe i zdrowe niemowlę przekazano matce.

Andrej O. usłyszał zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości oraz narażenia dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Z uwagi na to, że obywatel Holandii nie jest zameldowany w Polsce, sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na okres 3 miesięcy.
Powrót na górę strony
Polska Policja