Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci oddali krew

Data publikacji 19.01.2021

Swoim najcenniejszym darem - krwią, podzielili się wczoraj w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie policjanci z Wydziału Konwojowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Wśród nich byli młodzi funkcjonariusze, którzy przyjęci do służby w lubelskim garnizonie Policji złożyli w czwartek uroczyste ślubowanie. Mundurowi pokazali jeden z pięknych wymiarów służby na rzecz społeczeństwa.

Policjanci, którzy oddali krew na tle budynku.

Wczoraj do siedziby Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie zgłosiło się pięcioro funkcjonariuszy Wydziału Konwojowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, aby honorowo oddać swoją krew. Wśród nich byli młodzi policjanci, którzy przyjęci do służby w lubelskim garnizonie Policji złożyli w czwartek uroczyste ślubowanie.

Warto przypomnieć, że w lubelskim garnizonie Policji od  2005 roku działa Klub Honorowych Dawców Krwi przy Komendzie Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Obecnie zrzesza około 40 członków, którzy systematycznie oddają swoją krew.

Policjantka oddaje krew.

Wśród wielu codziennych obowiązków służbowych mundurowi znajdują czas na pomoc osobom potrzebującym. Wielokrotnie mają styczność z ofiarami różnych nieszczęśliwych zdarzeń. Wiedzą, że szybka i sprawna pomoc może uratować życie. Oddawanie przez funkcjonariuszy krwi to jeden z pięknych wymiarów służby na rzecz społeczeństwa. Pamiętajmy, że nasza krew może uratować komuś życie. Miejmy nadzieję, że zaangażowanie krwiodawców będzie przykładem i zachętą dla innych, by w ten sposób nieść pomoc potrzebującym.

Krwiodawcą może być każda zdrowa osoba w wieku od 18 do 65 lat i wadze powyżej 50 kg. Przed oddaniem krwi przechodzi się badanie. Po nich lekarz ostatecznie decyduje czy kandydat może oddać krew. Cała procedura jest bardzo restrykcyjna, chodzi przede wszystkim o zapewnienie bezpieczeństwa zarówno dawcy jak i personelowi. Oddawanie krwi jest całkowicie bezpieczne.

młodszy aspirant Kamil Karbowniczek

Powrót na górę strony