Pokrzywdzony sfotografował złodziei - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pokrzywdzony sfotografował złodziei

Data publikacji 30.04.2008

Dwukrotnie włamali się do rozdzielni transformatorowej. Kradli elementy miedziane o wartości ponad 30 tysięcy złotych. Wpadli, bo pokrzywdzony zrobił im zdjęcia telefonem komórkowym. Jeden z włamywaczy już usłyszał zarzuty. Zatrzymanie drugiego jest tylko kwestią czasu.

Wszystko zaczęło się kilka tygodni temu, kiedy nieznani sprawcy włamali się do rozdzielni transformatorowej w gminie Ćmielów. Zginęły wówczas elementy miedziane z zainstalowanych tam urządzeń elektrycznych. Wartość skradzionego mienia określono na blisko 30 tysięcy złotych.

Wczoraj sytuacja się powtórzyła. Dwaj złodzieje wrócili na miejsce przestępstwa. Jeszcze raz próbowali włamać się do rozdzielni. Tym razem jednak mieli pecha. Zauważył ich właściciel posesji, który zanim przepłoszył obu włamywaczy, zrobił im zdjęcie telefonem komórkowym. Młodzi mężczyźni uciekając porzucili swoje łupy. To właśnie na ich podstawie policjanci wytypowali sprawców całego zdarzenia. Funkcjonariusze zatrzymali jednego z nich. 19-latek już usłyszał zarzuty za włamanie, a prokuratura zastosowała w stosunku do niego dozór policyjny. Funkcjonariusze są już na tropie drugiego ze złodziei.

Powrót na górę strony
Polska Policja