Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

O włos od tragedii

Data publikacji 20.01.2021

Niebezpieczny manewr kierowcy busa na krajowej "ósemce" nagrała kamera radiowozu grupy SPEED. Kierowca wyprzedzał ciąg pojazdów na wzniesieniu. Zakończył ten manewr na wierzchołku, tuż przed ciężarówką jadącą z naprzeciwka. Za kierownicą volkswagena siedział 21-letni obywatel Ukrainy. Za swoją brawurę został ukarany mandatem karnym.

Policjanci z podlaskiej grupy SPEED zatrzymali tym razem busa, którego kierowca wykonał niebezpieczny manewr wyprzedzania. Do zdarzenia doszło, w miniony wtorek na krajowej "ósemce". Wieczorem, w rejonie miejscowości Dryga, w powiecie sokólskim, kamera nieoznakowanego radiowozu nagrała kierowcę, który wyprzedzał ciąg pojazdów dojeżdżając aż do wierzchołka wzniesienia. 21-latek zakończył ten manewr tuż przed jadącą z naprzeciwka ciężarówką. Obywatel Ukrainy zlekceważył także znaki poziome, w tym linię podwójnie ciągłą. Za popełnione wykroczenia mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 1000 złotych.

Podlascy policjanci apelują o kierowanie się rozsądkiem na drodze i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Opis filmu: Widok wieczorową porą na drogę, po której jadzie ciąg pojazdów. Na górze i dole ekranu pojawiają się dane dotyczące nagrania i kamery – między innymi data, godzina i prędkość. W pewnym momencie pojazd typu bus zjeżdża na lewy pas ruchu i zaczyna wyprzedzać jadące przed nim inne pojazdy. Na jezdni jest linia podwójnie ciągła. Kierowca kontynuuje ten manewr aż do wierzchołka wzniesienia. Z naprzeciwka widać światła pojazdu ciężarowego. Wtedy pojazd zjeżdża na prawy pas. Na końcu pojawia się logo Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku – herb województwa na tle mapy województwa podlaskiego i policyjnej odznaki.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 20.72 MB)

Pliki do pobrania

  • 13.08 KB
    Deskrypcja tekstowa do filmu.
Powrót na górę strony