Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zapobiegli utracie 50 tysięcy złotych

Data publikacji 20.01.2021

Szybka reakcja chełmskich policjantów zapobiegła utracie pieniędzy przez 65-latkę. Kobieta pod namową oszusta, podającego się za policjanta, zaciągnęła kredyt w banku i przekazała całą kwotę na wskazany rachunek. Po kilku dniach zorientowała się, że być może została oszukana i zgłosiła to dyżurnemu komendy. Policjanci ustalili, że pieniądze znajdują się jeszcze na koncie i zablokowali możliwość ich wypłaty.

Wczoraj (19.01.2021 r.) do dyżurnego komendy zgłosiła się 65-letnia chełmianka, która poinformowała o oszustwie. Jak się okazało, kilka dni temu telefonicznie skontaktował się z nią mężczyzna podający się za policjanta. Mówił, że jej oszczędności na rachunku bankowym są zagrożone, i prowadzone są specjalne działania, które mają je ochronić. Kobieta pod jego namową zaciągnęła kredyt w wysokości 50 tysięcy złotych i przelała tę kwotę na wskazane przez niego konto. Policjanci natychmiast ustalili, że przekazane przez pokrzywdzoną pieniądze znajdują się jeszcze na tym rachunku i zablokowali możliwość ich wypłaty.

Ten przypadek pokazuje, że oszuści nadal nie odpuszczają. Stosują przeróżne metody, aby zmanipulować starsze osoby, wprowadzić je w sytuację stresową, która utrudnia racjonalne myślenie i działanie. Przestrzegamy przed podejmowaniem w pośpiechu decyzji o przekazaniu gotówki czy też innych wartościowych przedmiotów i przypominamy, że policjanci w prowadzonych sprawach nie żądają od nikogo pieniędzy. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości poprośmy o pomoc, dzwoniąc na numer alarmowy 112.

(KWP w Lublinie / kp)

Powrót na górę strony