Wiosna, wiosna, ach, to Ty... - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wiosna, wiosna, ach, to Ty...

Data publikacji 30.04.2008

Dwaj mieszkańcy Warszawy chcieli uczcić nadejście atmosferycznej wiosny. Pierwszy, 53-letni Janusz M., postanowił wyrwać bratki z klombu na skwerku Placu Szembeka, drugi 19-letni Piotr D. zrywał kwiaty z klombu w Parku Saskim. Jak powiedział później policjantom, 29 tulipanów zamierzał wręczyć swojej dziewczynie. Niestety, obaj tak zapomnieli się tej wiosny, że będą musieli odpowiadać za popełnione przy okazji wykroczenie.

53-letni mężczyzna wpadł po tym, jak pracownik miejskiego monitoringu wypatrzył go podczas kradzieży bratków. Natychmiast o sprawie powiadomił dyżurnego z Pragi Południe, a ten z kolei wysłał na miejsce patrol wywiadowców. Policjanci znali dokładny rysopis mężczyzny. Szybko ruszyli więc na poszukiwania. Dosłownie kilka minut później dostrzegli go pijącego alkohol. Policjantom przyznał, że zrywał bratki, teraz co prawda nie ma ich przy sobie, ale ukrył je za śmietnikiem. Nie potrafił wyjaśnić, po co je skradł. Po sprawdzeniu okazało się, że miał 2,2 promila alkoholu we krwi. Trafił więc do izby wytrzeźwień.

Za popełnione wykroczenie odpowie też inny amator kwiatów. Ten z kolei przyłapany został na gorącym uczynku dzisiejszej nocy na Śródmieściu. 19-latek zrywał właśnie z klombu w Parku Saskim dopiero co posadzone tam tulipany. Gdy policjanci zapytali go, dlaczego to robi, odpowiedział, że kwiaty planował dać swojej dziewczynie. Niestety, tych tulipanów nie będzie mógł nikomu wręczyć, natomiast będzie musiał odpowiedzieć za kradzież.

Powrót na górę strony
Polska Policja