Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podpalacz w rękach dąbrowskich policjantów dzięki uczniowi klasy mundurowej

Data publikacji 21.01.2021

Dąbrowscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o podpalenie śmietników. Nieoceniona była pomoc świadka, który widząc chuligańskie zachowanie, zadzwonił i poinformował o zdarzeniu policję. Dzięki szybkiej, godnej naśladowania postawie ucznia klasy mundurowej z dąbrowskiego liceum, policjanci błyskawicznie dotarli na miejsce i zatrzymali podpalacza na gorącym uczynku. Okazał się nim 26-letni mieszkaniec Dąbrowy Górniczej, któremu grozi kara 5 lat za więzienia.

Uczeń klasy mundurowej jednego z dąbrowskich liceów pomógł naszym stróżom prawa w zatrzymaniu podpalacza. W dniu 10 stycznia tuż po północy młodzieniec spacerował z psem na jednym z osiedli naszego miasta. Zauważył, jak mężczyzna podpala kontenery na śmieci. Szybko poinformował dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej o zaistniałej sytuacji. Policyjny patrol został natychmiast skierowani w rejon ulicy Marii Szulc. Świadek informował o jednym mężczyźnie, który podpalił kilka śmietników. Chwilę po zgłoszeniu mundurowi byli już na miejscu. Dzięki pomocy świadka udało się zatrzymać na gorącym uczynku 26-letniego mieszkańca naszego miasta. Dąbrowianin za chuligańskie zachowanie trafił do policyjnego aresztu. Swoim działaniem podejrzany spowodował straty na łączną kwotę blisko 9 tysięcy złotych. Mężczyzna usłyszał 5 zarzutów zniszczenia mienia, przyznał się już do popełnionego czynu. Podpalaczowi grozi kara 5 lat za kratkami.

Wczoraj Komendant Miejski Policji w Dąbrowie Górniczej insp. Artur Klimek wraz z I Zastępcą mł. insp. Piotrem Uwijałą podziękowali uczniowi klasy mundurowej za postawę godną naśladowania. 18-latek w nagrodę, jako jeden z nielicznych mógł przyjrzeć się z bliska pracy policyjnych techników kryminalistyki oraz zobaczyć sprzęt, który policjanci wykorzystują w służbie.

W całej sytuacji należy podkreślić rolę, jaką odegrał ten młody człowiek w charakterze świadka zdarzenia, który poinformował policję. Jego postawę należy zdecydowanie pochwalić. Dzięki przekazanym informacjom stróże prawa mogli szybko zareagować i zatrzymać podejrzanego na gorącym uczynku. Ten przypadek współpracy z policją pokazuje, że wśród społeczeństwa nie ma przyzwolenia na podobne zachowanie. Pamiętajmy, że szybko przekazany sygnał, daje służbom możliwość skutecznego reagowania.

(KWP w Katowicach / kp)

  • Zdjęcie przedstawia spalone śmietniki
  • Komendant Miejski Policji w Dąbrowie Górniczej wraz z I Zastępcą składają podziękowania uczniowi klasy mundurowej
  • Statuetka w ramach podziękowania uczniowi klasy mundurowej
Powrót na górę strony