Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podziękowanie dla piekarskich policjantów

Data publikacji 21.01.2021

„Dzięki ogromnemu zaangażowaniu, cudownej postawie, profesjonalizmowi oraz wielkiej empatii uratowali zdrowie i życie...” - to fragment podziękowań, jakie w ostatnich dniach wpłynęły do piekarskiej komendy. Wdzięczna mieszkanka Piekar Śląskich doceniając pomoc mundurowych, w ten sposób podziękowała za przyjęcie zgłoszenia i dalsze zaangażowanie stróżów prawa.

Codzienna służba wymaga od policjantów podejmowania istotnych, często natychmiastowych decyzji. Otrzymując zgłoszenie dotyczące osoby, której życie i zdrowie może być zagrożone, mundurowi zdają sobie sprawę, że w takich sytuacjach liczy się każda sekunda. Nie inaczej było w przypadku interwencji dotyczącej 90-letniej mieszkanki Piekar Śląskich. Policjantka pełniąca służbę na stanowisku dowodzenia 12 stycznia br., otrzymała informację dotyczącą seniorki, której rodzina z uwagi na pozytywny wynik testu na koronawirusa oraz zły stan zdrowia znajdowała się w szpitalu, a ona sama nie była w stanie o siebie zadbać. Mundurowi natychmiast pojechali na miejsce i po rozmowie z dyspozytorką, pod wskazany adres sprowadzili również pogotowie ratunkowe. Po wejściu do mieszkania okazało się, że pomoc nadeszła w ostatniej chwili. Z odwodnioną 90-latką nie było logicznego kontaktu, konieczne było zabranie jej do szpitala i objęcie fachową opieką lekarską.

Cieszy nas fakt, że służba pełniona przez policjantów jest ciepło odbierana przez mieszkańców, czego dowodem są kolejne podziękowania.

Jesteśmy po to, by pomagać!

(KWP w Katowicach/js)

Powrót na górę strony