"Wpadł" wielokrotny włamywacz - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

"Wpadł" wielokrotny włamywacz

Data publikacji 30.04.2008

29-latka, który włamywał się do osiedlowych piwnic i kradł z nich głównie rowery zatrzymali kryminalni z Piotrkowa Trybunalskiego. Mężczyzna może mieć na swoim koncie nawet 30 włamań. Większość skradzionych jednośladów sprzedawał zaraz po włamaniu na bazarach i targowiskach, a część z nich dostarczał stałemu odbiorcy. Policjanci zatrzymali w sumie do tej sprawy jeszcze trzech paserów. Wszyscy zatrzymani odpowiedzą za swoje czyny przed sądem.

Policjanci sekcji kryminalnej komendy miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim od pewnego czasu pracowali przy sprawach kradzieży z włamaniem do piwnic gdzie łupem złodziei najczęściej padały rowery. Ustalili, że sprawcy działają najczęściej w godzinach rannych, gdy mieszkańcy są w pracy. "Kryminalni" zdobyli również informację, że do kolejnej kradzieży ma dojść 29 kwietnia br. w jednym z bloków przy ulicy Modrzewskiego.

Tego dnia od wczesnych godzin rannych policjanci patrolujący osiedle Słowackiego szczególną uwagę zwracali na podejrzanie zachowujące się osoby w pobliżu tej ulicy. Przeszukali również piwnice w kilku blokach. Około 12:00 informacja potwierdziła się. Policjanci zatrzymali 29-letniego mieszkańca powiatu opoczyńskiego. Mężczyzna pod ubraniem miał ukryty stalowy łom i właśnie tego dnia miał dokonać kolejnego przestępstwa. Zaskoczony interwencją policjantów, nie potrafił logicznie wytłumaczyć swojego pobytu w piwnicy.

29-latek trafił do policyjnego aresztu i przyznał się do kilkunastu kradzieży z włamaniem do piwnic na terenie Piotrkowa. Jego działalność przestępcza dotyczy okresu od października ubiegłego roku do chwili obecnej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że mógł on dokonać nawet 30-stu włamań. Niewykluczone, że tym samym "fachem trudnił" się również na terenie Opoczna.

Jak ustalili funkcjonariusze 29-latek przyjeżdżał autobusem do Piotrkowa w godzinach dopołudniowych. Na wybrane osiedle szedł pieszo, ale po dokonanym przestępstwie wracał do domu już skradzionym z piwnicy rowerem. Większość jednośladów sprzedawał zaraz po dokonanej kradzieży na targowiskach i bazarach w Piotrkowie, ale część z nich dostarczał stałemu odbiorcy - 18-latkowi z powiatu opoczyńskiemu. Policjanci zatrzymali mężczyznę i dotarli jeszcze do dwóch innych paserów.

"Kryminalni" zabezpieczyli w sumie 7 skradzionych jednośladów, które wkrótce wrócą do właścicieli.

Dzisiaj śledczy przesłuchują 29-latka. Mężczyzna odpowie za kradzieże i włamania, za co grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Zatrzymani paserzy również staną przed sądem. Ci z kolei mogą spędzić w więzieniu nawet 5 lat.
Powrót na górę strony
Polska Policja