Kradł paliwo z rurociągów - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kradł paliwo z rurociągów

Data publikacji 30.04.2008

Kryminalni z komendy wojewódzkiej w Gdańsku zatrzymali kolejnego członka zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się kradzieżami paliwa z rurociągów. Leszek D. był poszukiwany od 2 lat. Teraz grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Gdańska zatrzymali wczoraj wieczorem 33-letniego gdańszczanina. Leszek D. był poszukiwany od 2 lat. Jest podejrzany o udział w zorganizowanej grupie przestępczej kradnącej paliwa z ropociągów rafinerii. Został zatrzymany na ul. Jeleniogórskiej kiedy jechał swoim seatem toledo.

Grupa działała przez kilka miesięcy na początku 2007 roku i dokonała kilku włamań do rurociągów paliwowych, kradnąc nie mniej niż 72 tysiące litrów ropy. Schemat działania za każdym razem był podobny. Członkowie grupy nawiercali ścianki ropociągu i w to miejsce wbijali tzw. sztycę. Następnie spuszczali paliwo. Każde takie włamanie powodowało bezpośrednie niebezpieczeństwo wybuchu substancji łatwopalnych, jednocześnie zagrażając życiu i zdrowiu wielu osób. Szkody wyrządzone przez grupę w instalacjach paliwowych wycenia się na ponad 23 tysiące złotych.
Powrót na górę strony
Polska Policja