Uśpiły mężczyznę a później okradły - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Uśpiły mężczyznę a później okradły

Data publikacji 30.04.2008

Policjanci z Komisariatu I w Katowicach zatrzymali dwie kobiety. 22 i 38 – latka zaprosiły poznanego na dworcu 44-letniego mężczyznę do mieszkania, tam go uśpiły i okradły. Teraz o ich dalszym losie zdecyduje prokuratura oraz sąd.

Kobiety poznały 44 - letniego mężczyznę na katowickim dworcu kolejowym. Wcześniej obserwowały podróżnych i wybrały przyszłą ofiarę. W trakcie rozmowy z mężczyzną zaproponowały spotkanie w prywatnym mieszkaniu. Pobyt podróżnego u gościnnych kobiet miał uprzyjemnić alkohol. Naciągnęły nieświadomego mężczyznę na zakup dwóch butelek wódki i razem udali się do mieszkania przy ulicy Teatralnej. Podczas wspólnego picia, kobiety wsypały mu do kieliszka najprawdopodobniej clonozepan. Po wypiciu alkoholu z domieszką środka psychotropowego mężczyzna zasnął. Wtedy kobiety ukradły mu prawie 6000 złotych. Następnego dnia poszkodowany zgłosił się na Policję. Dokładnie opowiedział o całym zdarzeniu i wskazał funkcjonariuszom mieszkanie, w którym doszło do kradzieży.

Obie kobiety zostały zatrzymane i trafiły do policyjnego aresztu. W trakcie przeszukania mieszkania policjanci znaleźli kilkanaście tabletek clonozepanu. Dzisiaj o ich losie zadecyduje prokurator i sąd. Grozi im kara co najmniej 3 lat więzienia. Policjanci sprawdzają też, czy zatrzymane katowiczanki mają związek z innymi przestępstwami.

Powrót na górę strony
Polska Policja