Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Akcja policyjnych negocjatorów i areszt za znęcanie się nad rodziną

Data publikacji 25.01.2021

W pomoc młodej matce zaangażowali się funkcjonariusze z Ozimka oraz policyjni negocjatorzy. 26-letni konkubent groził, że wywiezie 5-miesięczne dziecko za granicę. Dzięki skutecznej interwencji i podjętym negocjacjom, dziecko wrócił bezpieczne do matki. Mężczyzna natomiast został zatrzymany i usłyszał zarzuty. Na wniosek policji sąd tymczasowo aresztował go na 3 miesiące. Teraz grozi mu nawet do 5 lat więzienia.

Dyżurny ozimskiej komendy 22 stycznia br. został poinformowany o awanturze w jednym z urzędów. Na miejsce natychmiast pojechali miejscowi policjanci. Jak ustalili mundurowi, 26-latek miał grozić swojej partnerce, że wywiezie ich córkę za granicę kraju. Kobieta zawiadomiła policjantów o stosowaniu wobec niej przemocy fizycznej i psychicznej, a także o kierowanych wobec niej i córki groźbach pozbawienia życia.

Policjanci natychmiast wytypowali i sprawdzili wszystkie miejsca, w których mógł przebywać ojciec z córką. Mężczyznę namierzono w jednej spod ozimskich miejscowości. Na miejsce skierowano policyjnych negocjatorów.

Dzięki sprawnym działaniom policjantów dziecko wróciło do swojej matki. Natomiast mężczyzna został zatrzymany. Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy dał śledczym podstawy, żeby przedstawić 26-latkowi zarzuty popełnienia przestępstw. Odpowie za fizyczne i psychiczne znęcanie się nad swoją partnerką oraz kierowanie gróźb karalnych wobec najbliższych. Sąd Rejonowy w Opolu, na wniosek policji i prokuratury, zastosował wobec zatrzymanego tymczasowy areszt na 3 miesiące. Mężczyźnie grozi teraz nawet do 5 lat więzienia.

Pamiętajmy!

Przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną, jest przestępstwem ściganym przez prawo! Każdy, kto ma wiedzę, że osobie z jego otoczenia dzieje się krzywda powinien stanowczo reagować. Pamiętajmy o procedurze „Niebieskiej Karty”. Jeśli zachodzi podejrzenie, że osoba jest dotknięta przemocą, przedstawiciel jednej z pięciu służb: oświaty, służby zdrowia, policji, pomocy społecznej, gminnej komisji rozwiązywania problemów alkoholowych, wszczyna procedurę „Niebieskiej Karty”. To skoordynowany system pomocy dla osób, które doznają przemocy domowej.

(KWP w Opolu / kp)

Powrót na górę strony