Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tragiczny finał ucieczki

Data publikacji 01.05.2008

Pędzili oplem colibra przekraczając dozwoloną prędkość o prawie 80 km/h. Nie zatrzymali się na znaki dawane przez policjantów. Szaleńczy pościg zakończył się tragicznie. Kierowca opla i jego pasażer uderzyli w drzewo. Obaj zginęli na miejscu. Już wiadomo, że siedzący „za kółkiem” 29-latek nie miał prawa jazdy, a obaj mężczyźni nie mieli zapiętych pasów bezpieczeństwa. Policjanci sprawdzają teraz, jakie były przyczyny ich ucieczki.

Wszystko zaczęło się kilka minut przed północą. Policjanci z Gryfina zauważyli między Krajnikiem Górnym i Piaskiem pędzącego opla calibra. Funkcjonariusze użyli radaru. Okazało się, że auto jechało z prędkością 117 km/h. Na tym odcinku drogi jest ograniczenie do 40 km/h. Policjanci postanowili zatrzymać pojazd do kontroli. Kierowca zignorował znaki dawane mu przez mundurowych, gwałtownie przyspieszył i ruszył w kierunku miejscowości Piasek. Funkcjonariusze natychmiast pojechali za nim. Podczas pościgu prędkość uciekającego samochodu dochodziła do 180 km/h. W pewnym momencie kierujący oplem na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i uderzył w drzewo.

Policjanci od razu podjęli próbę reanimacji kierowcy opla oraz jednego pasażera. Powiadomiono też pogotowie ratunkowe. Niestety, obaj mężczyźni zmarli.

Na miejsce wezwano prokuratora, z którego udziałem przeprowadzono oględziny miejsca wypadku. Uszkodzony samochód został zabezpieczony i będzie teraz poddany szczegółowym badaniom. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 29-letni kierowca opla nie posiadał uprawnień do kierowania samochodem. Zarówno kierowca jak i pasażer nie mieli zapiętych pasów bezpieczeństwa. Ponadto nie wyklucza się, że kierujący był pod wpływem alkoholu.

Wszystkie okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci z komendy powiatowej w Gryfinie.

Powrót na górę strony