Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzieci z wizytą u policjantów

Data publikacji 01.05.2008

Wyjątkowe atrakcje spotkały uczniów, którzy odwiedzili krośnieńską komendę. Mogli bowiem zobaczyć nie tylko sprzęt, którym dysponują funkcjonariusze z Krosna, ale również wyposażenie naszych kolegów ze Straży Granicznej w Barwinku i policjantów ze słowackiego Svidnika.

Praktycznie nie ma tygodnia, aby nie odwiedzały nas dzieci i młodzież szkolna z całego powiatu. W czasie tych spotkań staramy się uczulić młodych ludzi, aby zwracali uwagę na problemy związane ze swoim bezpieczeństwem, podajemy przykłady zachowań patologicznych oraz mówimy o konsekwencjach prawnych, grożących nieletnim.

Nieodłącznym elementem pobytu w komendzie jest prezentacja sprzętu, którym dysponuje krośnieńska Policja. Podobny przebieg miała wczorajsza wizyta uczniów klasy VI c szkoły podstawowej Nr 14 w Krośnie. Dzieci trafiły jednak wyjątkowo. Na ten dzień bowiem zaplanowano szerokie działania prewencyjne w ruchu drogowym z udziałem funkcjonariuszy Straży Granicznej z Barwinka i Policji słowackiej ze Svidnika.

Tym samym uczniowie mieli możliwość spotkać się z przedstawicielami wszystkich trzech służb oraz zobaczyć specjalistyczny sprzęt, którym one dysponują. Każdy chętny mógł usiąść w słowackim radiowozie, na polskim motocyklu oraz wejść do samochodu, wyposażonego w noktowizor.

Na czas wizyty komendant miejski Policji w Krośnie przekazał wychowawczyni klasy symboliczny klucz do budynku komendy. Na zakończenie uczniowie otrzymali elementy odblaskowe.

Powrót na górę strony