Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Otwarcie sezonowego posterunku wodnego

Data publikacji 01.05.2008

Dzisiaj o godzinie 10.00 nad Zalewem Zemborzyckim został otwarty posterunek wodny. Został on powołany, jak co roku, decyzją komendanta miejskiego Policji w Lublinie na sezon turystyczny. W posterunku będzie pełnić służbę specjalny zespół do spraw zwalczania przestępstw i wykroczeń w rejonie tego zbiornika wodnego i terenach rekreacyjnych Lublina. W skład zespołu wchodzą steromotorzyści, którzy będą pływać łodzią motorową w patrolach mieszanych ze strażnikami miejskimi.

Okolice zbiornika wodnego będą patrolować ponadto funkcjonariusze z drużyny rowerowej Policji i Straż Miasta Lublin. Do zadań zespołu należy zapewnienie bezpieczeństwa na akwenie wodnym, trasach rowerowych oraz terenach rekreacyjnych. Policjanci i funkcjonariusze SML będą szczególnie reagować na wykroczenia związane z nieprzestrzeganiem przepisów o ochronie środowiska i przeciwdziałać kłusownictwu.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku podczas sezonu turystycznego policjanci podjęli 257 interwencji, nałożyli 230 mandatów karnych na osoby spożywające alkohol w miejscach publicznych, zaśmiecające tereny rekreacyjne oraz kierowców parkujących pojazdy w miejscach niedozwolonych. Policjanci skontrolowali 1496 miejsc wypoczynku, 566 obiektów handlowych, 112 pojazdów, zatrzymali 12 dowodów rejestracyjnych i wylegitymowali około 2000 osób. Funkcjonariusze zatrzymali na gorącym uczynku 31 sprawców przestępstw kryminalnych tj. kradzieży, kradzieży z włamaniem do samochodów, uszkodzenia mienia oraz rozbojów.

Powrót na górę strony