Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali mężczyznę, który targnął się na życie

Data publikacji 26.01.2021

Dzięki szybkiej interwencji policjantów z Redy 54-latek, który usiłował odebrać sobie życie, został uratowany. Mężczyzna odzyskał oddech, po tym jak policjanci odcięli linę, na której się powiesił. 54-latek trafił pod opiekę lekarzy.

Wczoraj w nocy (25.01.2021 r.) , przed godziną 23:00 do dyżurnego na stanowisko dowodzenia, zadzwoniła kobieta z informacją, że jej mąż zamknął się na strychu i chce targnąć się na swoje życie. Natychmiast policjanci pojechali na miejsce zdarzenia i wezwali straż pożarną w celu wyważenia drzwi. Po siłowym wejściu na strych, za kominem zobaczyli wiszącego mężczyznę. Policjanci natychmiast ruszyli w jego kierunku. Jeden z nich podtrzymał desperata, aby drugi mógł przeciąć linę. Po ułożeniu poszkodowanego na podłodze udrożnili drogi oddechowe, mężczyzna po chwili zaczął oddychać.

Sierżant sztabowy Arnold Wandtke oraz sierżant Krzysztof Bełdycki wezwali na miejsce karetkę pogotowia. 54-latek został przewieziony do szpitala. Dzięki szybkiej i zdecydowanej interwencji mężczyzna, który usiłował targnąć się na życie, został uratowany. 

Policjant rozpoczynający służbę nigdy nie wie, z jakimi interwencjami przyjdzie mu się w tym dniu zmierzyć. Najbardziej jednak budujące momenty to takie, w których po zakończonym dniu pracy można powiedzieć, że udało się pomóc człowiekowi będącemu w potrzebie.

Pamiętaj, kryzysy samobójcze są przemijające, można zapobiec tragedii, wzywając pomoc, tak jak to było w tym przypadku.

Jeśli widzisz, że twój znajoma czy znajomy jest przygnębiony to zapytaj, jak możesz im pomóc, udziel jej praktycznej pomocy, uczul jej bliskich na problem, okaż troskę i zainteresowanie.
Jeśli dzieje się coś złego i wiesz, że życie i zdrowie tej osoby jest zagrożone, zadzwoń pod numer alarmowy 112 i postaraj się przekazać służbom lokalizację miejsca, w którym znajduje się ktoś potrzebujący pomocy. Pamiętaj, w takich sytuacjach ogromne znaczenie ma czas.

Korzystaj też z bezpłatnych telefonów pomocowych takich jak m.in. 116 123- Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych, czynny 7 dni w tygodniu od 14:00 do 22:00

116 111- Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę.

800 121212 Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka, czynny 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę.

(KWP w Gdańsku / kp)

Powrót na górę strony