Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zgorzeleccy policjanci odzyskali trzy skradzione samochody

Data publikacji 26.01.2021

Ostatnie kilka dni pokazało, że przestępcy samochodowi nie mogą czuć się bezkarni. Zgorzeleccy policjanci odzyskali trzy skradzione samochody i zatrzymali sprawców przestępstw. O losie zatrzymanych zdecyduje teraz sąd. Grozi im nawet 10 lat pozbawienia wolności.

W przeciągu kilku ostatnich dni zgorzeleccy policjanci udowodnili przestępcom samochodowym, że nie mogą czuć się bezkarni. Odzyskano trzy skradzione auta i zatrzymano sprawców przestępstw.

Policjanci z bogatyńskiego komisariatu podczas nocnej służby miasta zauważyli samochód osobowy, który z posiadanych informacji mógł pochodzić z kradzieży. Podczas podjętej interwencji okazało się, że przypuszczenia mundurowych były słuszne. Auto skradzione było wcześniej na terenie Niemiec, a w Polsce poruszali się nim przestępcy z podmienionymi tablicami rejestracyjnymi. 36-letni kierujący wraz z 23-letnią pasażerką zostali zatrzymani.

Zgorzeleccy kryminalni na podstawie informacji operacyjnych na terenie gminy odzyskali skradzione auto dostawcze. Samochód został utracony kilka godziny wcześniej z terenu Czech. Miał założone tablice rejestracyjne przypisane do innego pojazdu. Właściciel wycenił jego wartość na kwotę 50 000 zł. Funkcjonariusze prowadzą teraz czynności zmierzające do zatrzymania osób mających związek z tą kradzieżą.

To nie koniec działań policjantów ze Zgorzelca. Zaraz po tym zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o kradzież z włamaniem samochodu osobowego. Pojazd zaparkowany był na parkingu jednego z marketów na terenie gminy. Funkcjonariusze odnaleźli skradzione auto, lecz niestety było już częściowo rozebrane. 44 i 47-latek trafili do policyjnego aresztu.

Wszystkie odzyskane samochody trafią do rąk właścicieli, a zatrzymani sprawcy odpowiedzą za swoje czyny przed sądem. Grozi im kara nawet 10 lat pozbawienia wolności. Mundurowi cały czas prowadzą działania mające na celu zatrzymanie osób odpowiedzialnych za kradzież samochodu dostawczego.

asp. szt. Monika Kaleta
Źródło: KPP w Zgorzelcu

  • rozebrany cześciowo samochód osobowy
  • zatrzymany mężczyzna prowadzony w kajdankach przez policjanta
  • Odzyskany biały Fiat Ducato
Powrót na górę strony
Polska Policja