Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali podejrzanych o brutalne pobicie

Data publikacji 27.01.2021

Do brutalnego pobicia doszło na jednej ze stacji paliw przy drodze K-92. Dwóch nietrzeźwych mężczyzn, bez żadnego powodu, zaatakowało tankującego paliwo klienta. Ich atak zarejestrowała kamera monitoringu. Dzięki błyskawicznej reakcji sulęcińskich policjantów podejrzani zostali zatrzymani praktycznie na gorącym uczynku. Usłyszeli między innymi zarzut pobicia i spowodowania uszczerbku na zdrowiu. Sąd na wniosek prokuratury i Policji zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci 3-miesięcznego aresztu. 25-latkom grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny sulęcińskiej jednostki 20 stycznia 2021 r., chwilę przed godziną 20:00 otrzymał zgłoszenie o pobiciu mężczyzny na terenie jednej ze stacji paliw przy drodze K-92. Z relacji zgłaszającego wynikało, że agresorzy nadal przebywają w budynku. Na miejsce natychmiast wysłany został patrol Policji. Najbliżej wskazanej lokalizacji znajdowali się funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego. Dzięki sprawnej wymianie informacji już po kilku minutach mundurowi zjawili się na miejscu. Najważniejszym zadaniem było w tym momencie zatrzymanie podejrzanych. Jednego z nich policjanci obezwładnili na hali sklepowej. Drugi zaś ukrył się w samochodzie, próbując wmówić funkcjonariuszom, że nie miał nic wspólnego z pobiciem. Oczywiście, nie uwierzyli oni w tłumaczenia agresora.

Dwóch 25-latków zostało zatrzymanych praktycznie na gorącym uczynku. Dopiero po interwencji, pokrzywdzony zdecydował się opuścić pomieszczenie, w którym ukrył się przed kolejnymi ciosami. Po dokładnym rozpytaniu mężczyzny okazało się, że został on zaatakowany bez żadnego powodu. Chciał po prostu zapłacić za paliwo i wyjść. Kompletnie nie spodziewał się, że może zostać napadnięty. Na szczęście szybka reakcja policjantów zapobiegła dalszej agresji. Oprawcy zostali przebadani na zawartość alkoholu w organizmie. Wynik obu panów wskazał ponad dwa promile. Na stacji paliw zatrzymali się zaś, aby zaopatrzyć się w kolejną porcję wysokoprocentowych trunków.

Mężczyźni kolejne noce spędzili w policyjnej celi. Gdy przyszło im zmierzyć się z konsekwencją swoich czynów, żaden z nich nie potrafił racjonalnie wyjaśnić swojego zachowania. Najprościej rzecz ujmując, narazili swoją ofiarę na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia, bez powodu. Postawa młodych mężczyzn rażąco naruszyła porządek prawny, ale co najważniejsze mogła zakończyć się tragicznie dla pokrzywdzonego. 25-latkowie usłyszeli zarzuty pobicia, spowodowania uszczerbku na zdrowiu oraz gróźb karalnych. Sąd na wniosek Prokuratury Rejonowej w Sulęcinie oraz Policji zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na 3 miesiące.

Za popełnione czyny mężczyznom grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gorzowie Wlkp./js)

  • Zatrzymany stoi plecami do aparatu
  • Zatrzymany stoi plecami do aparatu
  • Policjant trzyma zatrzymanego

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 20.58 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony