Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Papierosy ukryte pod pomidorami

Data publikacji 01.05.2008

Policjanci z Bielan zatrzymali kobietę, która sprzedawała papierosy pochodzące z przemytu. Beata N. wpadła na bazarze przy ulicy Wolumen. Papierosy ukryła pod skrzynkami pomidorów. W trakcie przeszukania stoiska i wykorzystywanego przez 42-latkę pawilonu, mundurowi zabezpieczyli 340 paczek papierosów, które nie posiadały polskich znaków akcyzy. Beacie N. grozi kara do roku pozbawienia wolności.

Do wywiadowców z Bielan dotarła informacja o handlu przemycanymi papierosami. Do nielegalnej sprzedaży miało dochodzić na bazarze przy ulicy Wolumen.

Mundurowi pojechali na bazar, by sprawdzić te informacje. Na miejscu ich uwagę zwróciło stoisko, na którym sprzedawane były pomidory. Policjanci zauważyli ukryte pod skrzynkami dwa kartony papierosów. Jak się okazało, handlująca na stoisku Beata N. ukrywała w nim pochodzące z przemytu papierosy. 42-latka miała jeszcze w „podręcznym” magazynie 338 paczek papierosów, bez polskich znaków akcyzowych.

Sprzedawczyni przedstawiono zarzut wprowadzania do obrotu papierosów bez polskiej akcyzy oraz uwidocznionej na opakowaniach, wymaganej ustawą informacji o następstwach używania tytoniu oraz o zawartości substancji szkodliwych. Grozi za to do roku pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony