Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Niebieska moc” dla dzieci przebywających na SOR – czyli „miś na odwagę”

Data publikacji 28.01.2021

Nowosolscy policjanci przekazali kolorowe maskotki dla najmłodszych trafiających na odział ratunkowy Szpitala w Nowej Soli. Kolorowa przytulanka ma wywołać radość i szczęście u dzieci. Najmłodsi pacjenci szpitala chociaż przez chwilę będą mogli zapomnieć o pobycie w placówce zdrowia.

W środę (27 stycznia) policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli ofiarowali na ręce Pani doktor Ewy Sabat - ordynatora Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Nowej Soli sterylnie zapakowane maskotki, które będą przekazywane najmłodszym podczas wizyty
w placówce. Z pewnością pozwolą dzieciom na chwilę zapomnieć o chorobie czy nieprzyjemnym zdarzeniu. Pobyt na oddziale ratunkowym zawsze połączony jest z ogromnym lękiem i strachem. Dlatego mundurowi chcą pomóc maluchom przetrwać tym „małym gestem” trudne chwile. Dzięki kolorowej i mięciutkiej przytulance dzieci przebywające w szpitalu poczują się lepiej i bezpieczniej. Każdy najmłodszy pacjent podczas spotkania z medykiem otrzyma kolorowego pluszowego przyjaciela, który ma wywołać uśmiech i zminimalizować poczucie lęku.

To już nasza  kolejna akcja POLICJANT POMAGA (O)SOBĄ(OM) i  na pewno nie ostatnia”! Takie chwile są zawsze pełne wzruszeń i dają ogromną satysfakcję oraz motywację do lepszego działania w służbie.

 

młodszy aspirant Renata Dąbrowicz-Kozłowska

Komenda Powiatowa Policji w Nowej Soli

  • policjanci oraz pracownicy szpitala
  • policjant i policjantka przekazują zabawki pracownikom szpitala
  • policjantka trzyma zabawkę
  • policjantka trzyma zabawkę
  • policjantki trzymają zabawki
  • dziewczynka przytula pluszowego misia

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 19.54 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony