Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z Klubu HDK PCK przy OPP w Szczecinie niesienie pomocy mają we krwi i dzielą się nią z innymi

Data publikacji 29.01.2021

O tym, że na funkcjonariuszy zrzeszonych przy Klubie HDK PCK przy Oddziale Prewencji Policji w Szczecinie zawsze można liczyć nikogo nie trzeba przekonywać. Chcąc nieść pomoc osobom, którym może być potrzebny życiodajny płyn, zorganizowali jego zbiórkę.

Pandemia to czas, kiedy Regionalne Centra Krwiodawstw i Krwiolecznictwa borykają się z brakiem zapasów krwi. Obserwowany jest spadek odwiedzin dawców, wielu z nich choruje lub objętych jest kwarantanną. Podobną sytuację odnotowuje się w naszym regionie.

Ta trudna sytuacja, z którą mierzy się od kilku miesięcy Polska i Świat sprawia, że podzielenie się „cząstką siebie” ma teraz jeszcze większe znaczenie niż kiedykolwiek.

Aby wesprzeć Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie przedstawiciele Klubu HDK PCK przy OPP w Szczecinie zainicjowali zbiórkę daru życia. Kilkunastu funkcjonariuszy zgłosiło się do stacji krwiodawstwa i oddało honorowo krew. Wśród nich byli nowo przyjęci policjanci, którzy na początku tego roku złożyli uroczyste ślubowanie. Tym razem zadedykowali ten cenny dar na rzecz kolegi, który doznał poważnego urazu.

Szczecińscy policjanci wielokrotnie udowadniali, że ludzkie życie i zdrowie jest dla nich wartością najwyższą, a niesienie pomocy mają we krwi.

Zachęcamy wszystkich do oddawania krwi. Jest ona lekiem, którego nie da się zastąpić, czy wyprodukować. Najnowocześniejsze i najbardziej skomplikowane zabiegi operacyjne nie byłyby możliwe do wykonania bez tego życiodajnego płynu.

Przypomnijmy, że dawcą krwi może zostać osoba, która nie ma żadnych dyskwalifikujących jej chorób, mieć od 18 do 65 lat, ważyć co najmniej 50 kilogramów oraz posiadać przy sobie dokument tożsamości ze zdjęciem.

 

podinsp. Ryszard Kurzyński

  • mundurowi oddają honorowo krew
  • policjanci dzielną się najcenniejszym darem życia
  • policjant oddaje honorowo krew
  • honorowy dawca krwi
  • Policjanci z Klubu HDK PCK przy OPP w Szczecinie
Powrót na górę strony