Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Domian Gościński “Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”

Data publikacji 29.01.2021

Młodszy aspirant Damian Gościński, policjant I Kompanii Oddziału Prewencji Policji w Krakowie oddał już 35 litrów krwi. Został wyróżniony przez Ministra Zdrowia odznaką „Honorowego Dawcy Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”.

Funkcjonariusz z krakowskiego Oddziału Prewencji Policji został wyróżniony przez Ministra Zdrowia. Policjant otrzymał legitymację i odznakę „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”. Wyróżnienie to jest nadawane tylko osobom, które oddały jej przynajmniej 20 litrów.

Aspirant Damian Gościński, posiadacz jednej z najrzadszych grup krwi B Rh-, oddał blisko 35 litrów życiodajnego płynu, niosąc pomoc tym, którzy jej najbardziej potrzebują. W związku z panującym stanem epidemii coraz więcej krwi oraz jej składników jest potrzebne do ratowania ludzkiego życia.

Jesteśmy dumni, że posiadamy w swoich szeregach ludzi, którzy ratują ludzkie istnienia, nie tylko w służbie, ale także poza nią. Dzięki postawom takich ludzi idea krwiodawstwa jest coraz bardziej powszechna i coraz więcej osób decyduje się podzielić życiodajnym płynem z potrzebującymi.

(KWP w Krakowie / kp)

Powrót na górę strony