Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

23 i 29-latek zostali zatrzymani przez kryminalnych w związku z usiłowaniem zabójstwa

Data publikacji 29.01.2021

Policjanci zatrzymali 23 i 29- latka w związku ze sprawą usiłowania zabójstwa mężczyzny w powiecie wejherowskim. Zatrzymane osoby zostały przesłuchane i usłyszały zarzuty. Za usiłowanie zabójstwa grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 12, kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności. Dziś sprawcy zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy.

Kilka dni temu policjanci otrzymali informację o pobiciu młodego mężczyzny, który trafił do szpitala. Kryminalni natychmiast zajęli się ustalaniem jego tożsamości oraz sprawców tego przestępstwa.

Na miejscu, gdzie doszło do przestępstwa, pracowali technicy kryminalistyki oraz eksperci z laboratorium kryminalistycznego. Mundurowi przeprowadzili oględziny, zebrali ślady oraz zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Pracując nad tą sprawą, w wyniku szeroko zakrojonych działań, policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku przy udziale kryminalnych z Wejherowa ustalili tożsamość sprawców oraz przebieg całego zdarzenia.

Efektem działań funkcjonariuszy było zatrzymanie na terenie powiatu wejherowskiego oraz kartuskiego 23 i 29- latków, sprawców tego przestępstwa. 

Zatrzymani mężczyźni dwie noce spędzili w policyjnym areszcie. Wczoraj, 28.01.2021 r., zostali przesłuchani i w wejherowskiej prokuraturze usłyszeli zarzuty dotyczące usiłowania zabójstwa w celu dokonania rozboju i spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, za co grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. Dzisiaj zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy.

(KWP w Gdańsku/js)

  • Policjanci prowadzą zatrzymanego
  • Policjanci prowadzą zatrzymanego
  • Policjanci prowadzą zatrzymanego
Powrót na górę strony