Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zapobiegli próbie samobójczej, musieli sforsować drzwi do mieszkania, aby dostać się do wnętrza

Data publikacji 30.01.2021

Szybka akcja policjantów, którzy natychmiast po otrzymaniu informacji podjęli interwencję, uratowała życie kobiecie. Funkcjonariusze wyważyli drzwi do mieszkania zdesperowanej mieszkanki powiatu kłodzkiego, aby udzielić jej pomocy. Po działaniach pomocowych i przekazaniu kobiety w ręce zespołu pogotowia, funkcjonariusze ujawnili w jej mieszkaniu również narkotyki.

Zatroskana zgłaszająca przekazała policjantom informację, że obawia się o życie i zdrowie 27-letniej mieszkanki powiatu kłodzkiego, która nie chce otworzyć drzwi do swojego mieszkania. Z przekazanej funkcjonariuszom informacji wynikało, że może próbować targnąć się na własne życie.

Policjanci natychmiast pojechali pod wskazany w zgłoszeniu adres. Pomimo pukania do drzwi nikt nie otwierał. Chcąc jak najszybciej udzielić pomocy zdecydowali się na użyć siły i wyważyli drzwi do mieszkania.

Zastali tam leżącą na podłodze kobietę. Odebrali jej ostre narzędzie i wezwali pogotowie ratunkowe. Gdy kobietą zajął się zespół ratownictwa medycznego, policjanci zauważyli na biurku białą substancje. Ich przypuszczenia potwierdziły się, po przeprowadzonych sprawdzeniach. Było to 10 porcji amfetaminy. Narkotyki zostały zabezpieczone na potrzeby postępowania karnego.

Dzięki błyskawicznej i profesjonalnej reakcji policjantów 27-letniej kobiecie została udzielana niezbędna pomoc i trafiła ona pod opiekę specjalistów.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Kłodzku

Powrót na górę strony