Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci pomogli uruchomić zmarznięte auto, w którym znajdowały się dzieci

Data publikacji 01.02.2021

Zima coraz bardziej daje o sobie znać kierowcom. Przekonał się o tym mieszkaniec powiatu ostrołęckiego, któremu akumulator w pojeździe odmówił posłuszeństwa. W zmarzniętym samochodzie znajdowała się trójka małych dzieci. Policjanci z Ostrołęki natychmiast ruszyli na pomoc, po chwili silnik auta był już uruchomiony i rodzina mogła wrócić bezpiecznie do domu.

W niedzielny wieczór, 31.01.2021 r., policjanci z ostrołęckiego wydziału prewencji pełnili służbę na terenie Ostrołęki. Gdy patrolowali teren jednego z parkingów, do mundurowych podszedł mężczyzna i poprosił o pomoc. Powiedział, że z powodu mrozu nie może uruchomić silnika, dodał też, że w pojeździe znajduje się trójka małych dzieci.

Policjanci bez chwili namysłu przystąpili do działania z pomocą przewodów rozruchowych, które mieli w radiowozie. Dzięki nim już po kilku minutach udało się uruchomić pojazd. Cała sytuacja zajęła dosłownie chwilę, a zadowolony z pomocy i szybkiego uruchomienia auta mężczyzna podziękował policjantom, że wraz z rodziną mógł bezpiecznie wrócić do domu.

(KWP zs. w Radomiu/js)

Powrót na górę strony