Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kryminalni z koszalińskiej komendy przejęli narkotyki, anaboliki i zlikwidowali nielegalną uprawę

Data publikacji 01.02.2021

Policjanci z Wydziału Kryminalnego koszalińskiej komendy przy wsparciu Wydziału Kryminalnego KWP w Szczecinie zatrzymali 30-latka, który posiadał w mieszkaniu nielegalne plantacje marihuany, anaboliki, broń palną oraz amunicję do niej. Zarzut uprawy, posiadania zabronionych środków oraz posiadania broni bez zezwolenia, to pierwsze konsekwencje prawne, jakie już spotkały mężczyznę. Sąd wydał postanowienie o zastosowaniu wobec niego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu.

Wydział Kryminalny poległy Komendzie Miejskiej Policji w Koszalinie każdego dnia realizuje działania związane ze zwalczaniem przestępczości narkotykowej. Wytężona praca oraz coraz lepsze rozpoznanie doprowadziło policjantów do pomieszczeń zajmowanych przez 30-latka.

W trakcie podjętych dalszych czynności kryminalni podczas przeszukania lokali mieszkalnych, które zajmował mężczyzna, znaleźli ukrytą znaczną ilość narkotyków. Funkcjonariusze zabezpieczyli 108 krzewów konopi, 400 gramów marihuany, 1500 sztuk opakowań sterydów anabolicznych oraz broń palną i amunicję do niej.

Mężczyzna w mieszkaniach samodzielnie przygotował pomieszczenia, rozstawiając specjalne namioty termoizolacyjne i tym samym stwarzając roślinom optymalne warunki, w których mogły rosnąć. Zorganizował specjalne oświetlenie, a także urządzenia, tj. wentylatory, zraszacze i odczynniki służące do hodowli i uprawy konopi. Pilnował, aby w pomieszczeniu była odpowiednia w pomieszczeniu temperatura i nawilżenie. Kryminalni zabezpieczyli wszystkie nielegalne przedmioty oraz narkotyki.

Tego samego dnia 30-latek został zatrzymany i umieszczony w policyjnym areszcie.

Na wniosek koszalińskich policjantów i prokuratora Sąd Rejonowy w Koszalinie przychylił się do złożonego wniosku i zastosował wobec podejrzanego izolacyjny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Mężczyźnie za popełnione przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Szczecinie / kp)

 

  • zabezpieczona uprawa konopi
  • zabezpieczone substancje w szklanych ampułkach
  • zabezpieczone substancje w szklanych ampułkach
  • zabezpieczona uprawa konopi
  • zabezpieczona uprawa konopi
  • zabezpieczona przez policjantów broń i amunicja
Powrót na górę strony