Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Grupa włamywaczy w rękach legnickich policjantów

Data publikacji 01.02.2021

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zatrzymali łącznie sześć osób, które trudniły się włamaniami do samochodów, obiektów handlowych i pomieszczeń gospodarczych. Straty, jakie spowodowali swoim przestępczym działaniem to ponad 200 tys. złotych. Wobec dwóch mężczyzn Sąd Rejonowy w Legnicy zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy. Każdemu z zatrzymanych za dokonanie kradzieży z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Zaledwie dwa tygodnie wystarczyły legnickim policjantom na wytypowanie i zatrzymanie sprawców włamań do samochodów, obiektów handlowych i pomieszczeń gospodarczych, jakich dokonywali na terenie miasta. Zatrzymane osoby były przekonane, że nie zostaną schwytane, bo zazwyczaj przestępstw dokonywały pod osłoną nocy. Funkcjonariusze jednak pracowali nieustannie i każdego dnia, kolejno doprowadzali osoby trudniące się przestępczym fachem.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił śledczym na przedstawienie w sumie ponad 40 zarzutów na kwotę przekraczającą 200 tys. złotych. Łupem przestępców były wyroby tytoniowe, alkohol, elektronarzędzia, artykuły spożywcze i przedmioty gospodarstwa domowego.

Niechlubny rekordzista to 25-letni mieszkaniec powiatu legnickiego, któremu mundurowi udowodnili dokonanie 17 kradzieży z włamaniem do pojazdów. Z kolei zatrzymany 38-latek działał wspólnie i w porozumieniu z 23-letnim mieszkańcem powiatu legnickiego i poszukiwany był przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu celem odbycia kary 5 miesięcy pozbawienia wolności.

Grono zatrzymanych szybko powiększyła 33-letnia kobieta, która włamywała się piwnic, gdzie dokonywała kradzieży niemal wszystkiego, co miało dla niej jakąkolwiek wartość.

W trakcie wykonywania czynności procesowych policjantom udało się odzyskać część skradzionego mienia. Na wniosek Prokuratury Rejonowej i funkcjonariuszy Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy wobec 23 i 25-latka Sąd Rejonowy w Legnicy zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy. Za dokonanie kradzieży z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / kp)

Powrót na górę strony