Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chronią i pomagają

Data publikacji 02.02.2021

Policjanci z częstochowskiego ogniwa konnego na co dzień dbają o bezpieczeństwo i porządek na ulicach powiatu. Patrolują okolice lasów i parki, biorą udział w zabezpieczeniach imprez masowych, a także umilają czas najmłodszym uczestnicząc w pokazach umiejętności oraz posłuszeństwa swoich służbowych wierzchowców. Pomimo wielu służbowych obowiązków, mundurowi nie zapominają o najbardziej potrzebujących. Po raz kolejny niosą pomoc chorym dzieciom.

We wrześniu 2020 roku skakali przez przeszkody dla chorego Maciusia. Dziś wiemy, że udało się zebrać fundusze niezbędne do jego leczenia. W ubiegłym tygodniu otrzymał lek, ratujący jego życie.

Dzisiaj przekazują na aukcję kalendarze, a pieniądze zebrane z licytacji zostaną przeznaczone na leczenie poważnie chorych chłopców. 2-letni Oluś urodził się z wadą serca, a 6-miesięczny Filipek choruje na rdzeniowy zanik mięśni (SMA). Maluszki każdego dnia dzielnie walczą o swoje życie, ale czasami sama wola walki nie wystarczy. Potrzebują ogromnego wsparcia finansowego na leczenie.

Aleksander Filipowski – link do aukcji znajduje się na portalu społecznościowym Facebook. Leczenie można również wesprzeć, przekazując pieniądze za pośrednictwem Fundacji Mam Serce lub Fundacji Siepomaga.

Aleksander Filipowski - dwa zdjęcia obok siebie. Na jednym chłopiec siedzi i pozuje do zdjęcia, a drugim leży w łóżeczku z aparaturą ułatwiająca mu oddychanie

Filip Cholewa – link do aukcji znajduje się na portalu społecznościowym Facebook. Leczenie można również wesprzeć, przekazując pieniądze za pośrednictwem Fundacji Omnibus lub Fundacji Siepomaga.

Dwa zdjęcia obok siebie - na jednym Filip Cholewa uśmiecha się, na drogim leży w łóżeczku ze smoczkiem w buzi i z założoną aparaturą ułatwiającą mu oddychanie, na poduszce obok leży maskotka

Trzymamy kciuki i mocno kibicujemy. Wierzymy, że dzięki ludziom o dobrych sercach uda się uratować te dwa maleńkie życia.

(KWP w Katowicach / kp)

Powrót na górę strony