Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali mężczyznę

Data publikacji 02.02.2021

Policjanci z Komisariatu Policji w Radlinie otrzymali informację o mężczyźnie, który próbował odebrać sobie życie w jednym z domów na terenie Radlina. Stróże prawa przybyli na miejsce jako pierwsi i miało to decydujące znaczenie dla dalszego przebiegu interwencji. Mężczyzna był nieprzytomny i nie oddychał, dlatego policjanci przejęli czynności ratunkowe prowadzone wcześniej przez sąsiadów. Takie działania, jak stwierdzili ratownicy, uratowały mężczyźnie życie.

Do zdarzenia doszło w jednym z domów w Radlinie. 48-letni mężczyzna próbował popełnić samobójstwo. Mężczyznę zauważyła jego żona, która powiadomiła sąsiadów i służby ratunkowe. Z telefonicznego zgłoszenia kobiety, które przyjął dyspozytor, wynikało, że mężczyzna jest przytomny i oddycha. Jako pierwsi na miejsce przybyli sierżant Łukasz Skibski oraz sierżant Jakub Sojka z Komisariatu Policji w Radlinie, którzy widząc nieprzytomnego i nieoddychającego mężczyznę, przejęli akcję ratunkową od sąsiadów i prowadzili resuscytację do czasu przyjazdu ratowników medycznych. Całe zdarzenie trwało kilkadziesiąt minut. Jak stwierdzili ratownicy, bez pomocy sąsiadów oraz policjantów mężczyzna nie miałby szans na przeżycie.

Zespół ratownictwa medycznego, który przybył na miejsce, ocenił stan poszkodowanego, jako ciężki. Mężczyzna z licznymi obrażeniami został przetransportowany do szpitala, gdzie obecnie powraca do zdrowia pod okiem personelu medycznego.

(KWP w Katowicach/js)

Powrót na górę strony