Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali kobietę, która chciała odebrać sobie życie

Data publikacji 03.02.2021

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego płockiej komendy odwiedli młodą kobietę od próby targnięcia się na własne życie. 33-latka była już przygotowana na desperacki krok, ale spokojne i zrównoważone podejście mundurowych do tej niecodziennej i dość trudnej sytuacji, powstrzymało ją przed tą decyzją. Mieszkanka województwa kujawsko-pomorskiego, po rozmowie z policjantami poddała się pod opiekę przybyłych na miejsce ratowników medycznych.

W poniedziałek policjanci otrzymali komunikat o prowadzonych poszukiwaniach młodej kobiety z województwa kujawsko-pomorskiego, która według rodziny chce odebrać sobie życie. Według informacji kobieta mogła udać się do Płocka. Wszystkie patrole na terenie miasta i powiatu płockiego, zgodnie z podanymi informacjami zwracały uwagę m.in. na pojazd, którym miała poruszać się 33-latka.

Patrolujący ulice miasta policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego płockiej komendy, w pewnym momencie na jednym z parkingów zauważyli zaparkowanego pomiędzy innymi pojazdami seata, którym poruszała się poszukiwana. Zachowując spokój i opanowanie podeszli do pojazdu za kierownicą, którego siedziała młoda, zapłakana kobieta. Policjanci podjęli spokojną rozmowę ze zdesperowaną kobietą. Zauważyli również, że na siedzeniu obok niej leżał alkohol, przygotowana lina i środki psychotropowe. 33- latka trzymała w ręku telefon z pożegnalną wiadomością do swoich bliskich, którą wysłała.

Po kilkunastu minutach rozmowy z policjantami kobieta się uspokoiła. Na miejsce mundurowi wezwali karetkę pogotowia, której ratownicy udzielili kobiecie pomocy.

Gdyby nie spostrzegawczość policjantów i ich spokojne, zrównoważone podejście do trudnej i niecodziennej sytuacji, nie wiadomo, jaki byłby finał prowadzonych poszukiwań. Najważniejszy jest fakt, że odwiedli od desperackiego kroku kobietę.

(KWP zs. w Radomiu / kp)

Powrót na górę strony