Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Aresztowany za usiłowanie zabójstwa sąsiada

Data publikacji 03.02.2021

Policjanci wytropili i zatrzymali, a sąd na wniosek prokuratora aresztował na 3 miesiące 55-latka podejrzanego o usiłowanie zabójstwa swojego 70-letniego sąsiada. Mężczyzna podczas sprzeczki uderzył go siekierą w głowę, poważnie raniąc i uciekł. Kilka godzin później odnaleźli go policyjni wywiadowcy i przewodnicy policyjnych psów tropiących. Mężczyźnie grozi kara nawet dożywotniego więzienia.

Do zdarzenia doszło w niedzielę (31.01.2021 r.) późnym wieczorem w Czechowicach-Dziedzicach. Na korytarzu budynku wielorodzinnego przy jednej z głównych ulic wywiązała się sprzeczka pomiędzy sąsiadami. W pewnym momencie 55-latek chwycił siekierę i uderzył nią swojego 70-letniego sąsiada. Następnie zabrał rower i uciekł z miejsca zdarzenia. Zakrwawionego 70-latka zobaczyła jego znajoma, która wezwała Policję i pogotowie ratunkowe. Ranny senior z obrażeniami zagrażającymi jego życiu, został zabrany do szpitala.

Na miejsce przestępstwa przybyli policyjni detektywi i technik kryminalistyki, którzy wykonali oględziny miejsca przestępstwa, zabezpieczając ślady i dowody. Oficer dyżurny bielskiej komendy rozesłał rysopis sprawcy do wszystkich jednostek i patroli policyjnych na terenie miasta i powiatu, a także sąsiednich komend Policji. Stróże prawa rozpoczęli poszukiwania niebezpiecznego sprawcy. Na jego trop trafili policyjni wywiadowcy z bielskiego Wydziału Prewencji, którzy uzyskali informację, gdzie był widziany mężczyzna podejrzewany o napaść z siekierą. Chwilę późnej, razem z przewodnikami policyjnych psów tropiących komendy w Bielsku-Białej, zatrzymali zaskoczonego 55-latka w zaroślach parku przy jednej z czechowickich parafii. Mężczyzna nie stawiał oporu przy zatrzymaniu. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że był trzeźwy.

Sprawą zajęli się śledczy z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji w Czechowicach-Dziedzicach. Wyjaśnienie okoliczności zdarzenia, jego przebiegu i motywów działania sprawcy było priorytetem dla czechowickich śledczych. Kryminalni zebrali materiał dowodowy i przekazali pszczyńskiej prokuraturze, która nadzorowała czynności dochodzeniowo-śledcze. Prokurator po analizie zgromadzonego materiału dowodowego zdecydował o postawieniu 55-latkowi zarzutu usiłowania zabójstwa.

Podejrzewany o chęć pozbawienia swojego sąsiada życia 55-latek, po nocy spędzonej w policyjnym areszcie, został doprowadzony do pszczyńskiej prokuratury, gdzie usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Sąd na wniosek śledczych postanowił o jego tymczasowym aresztowaniu. Za zbrodnię usiłowania zabójstwa może spędzić za kratami nawet resztę swojego życia.

(KWP w Katowicach / kp)

  • Dwaj umundurowani policjanci stoją zatrzymanym mężczyzną przed drzwiami. Mężczyzna ubrany jest w granatowy dres, niższy niż policjanci i ma kajdanki założone na ręce trzymane z tyłu ciała
  • Dwaj umundurowani policjanci wyprowadzają zatrzymanego mężczyznę z radiowozu. Mężczyzna ubrany jest w granatowy dres, niższy niż policjanci i ma kajdanki założone na ręce trzymane z tyłu ciała
  • Dwaj umundurowani policjanci wyprowadzają zatrzymanego mężczyznę z radiowozu. Mężczyzna ubrany jest w granatowy dres, niższy niż policjanci i ma kajdanki założone na ręce trzymane z tyłu ciała

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 17.96 MB)

Nagranie audio Audiodeskrypcja nagrania z doprowadzenia osoby podejrzanej o usiłowanie zabójstwa

Pobierz plik Audiodeskrypcja nagrania z doprowadzenia osoby podejrzanej o usiłowanie zabójstwa (format mp3 - rozmiar 1.58 MB)

Powrót na górę strony