Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Inauguracja zajęć w Małej Akademii Policyjnej

Data publikacji 04.02.2021

We Franciszkańskim Ośrodku Kultury w Leżajsku odbyła się inauguracja zajęć Małej Akademii Policyjnej. Przy tej okazji leżajscy policjanci wraz z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie promowali zasady bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku w ramach cyklu spotkań pod hasłem: „Bezpieczniej zimą”.

Mała Akademia Policyjna działa przy Franciszkańskim Ośrodku Kultury w Leżajsku od blisko roku. Skupia dzieci w wieku od 4 do 9 lat. Zajęcia prowadzone są raz w tygodniu przez policjantów z Leżajska - asp. szt. Krystiana Bryniarskiegio i st. asp. Tomasza Potejko. W czasie zajęć dzieci nie tylko dobrze się bawią, ale przede wszystkim poznają historię, elementy umundurowania i wyposażenie jakim dysponują policjanci. W ramach zajęć praktycznych między innymi ćwiczą musztrę policyjną, uczą się ujawniać i zabezpieczać ślady na miejscu zdarzenia. Spotykają się też z policjantami z leżajskiej komendy, którzy opowiadają im o swojej codziennej służbie.

W poniedziałek, 1 lutego br., we Franciszkańskim Ośrodku Kultury w Leżajsku odbyła się inauguracja zajęć Małej Akademii Policyjnej. Z ust młodych adeptów wybrzmiały słowa roty ślubowania:

„My członkowie Małej Akademii Policyjnej działającej przy Franciszkańskim Ośrodku Kultury przyrzekamy:

Nie grymasić i nie szlochać, swych rodziców mocno kochać. A codziennie rano, buzie mieć roześmianą. Być też dobrymi uczniami, super kolegami i koleżankami. Przyjaciółmi zwierząt , ludzi to nam nigdy się nie znudzi. A gdy już będziemy duzi, chcemy ludziom się przysłużyć. Być dobrymi Polakami i przykładnymi patriotami…”

Z rąk o. Klaudiusza Barana - Kustosza Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Leżajsku, mali „policjanci” otrzymali również „mundur” i legitymację słuchacza Małej Akademii Policyjnej.  

Zasady bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku, w ramach cyklu spotkań pod hasłem: „Bezpieczniej zimą” promowali asp. Jerzy Ossoliński i sierż. szt. Tomasz Wojtanowski z KWP w Rzeszowie. Funkcjonariusze dla małych „policjantów” zorganizowali konkurs wiedzy o bezpieczeństwie na stoku. Dzieci bardzo dobrze poradziły sobie z trudnymi pytaniami dotyczącymi tej tematyki.

Zwycięzcy otrzymali nagrody przekazane przez Komendę Główną Policji i Gminę Leżajsk. 

  • Kolorowa fotografia. Na stoliku poukładane nagrody dla zwycięzców konkursu. Kaski narciarskie i torebki papierowe z nagrodami rzeczowymi w środku.
  • Kolorowa fotografia. Na scenie w rzędzie stoją dzieci ubrane w policyjne mundury. Przednimi stoi policjant.
  • Kolorowa fotografia. na scenie stoją w rzędzie dzieci ubrane w policyjne mundury.
  • Kolorowa fotografia. Na scenie stoją w dwóch rzędach dzieci w mundurach, za nimi stoją w rzędzie policjanci, ojcowie z klasztoru.
  • Kolorowa fotografia. Ojciec kustosz na scenie wręcza jednemu z małych policjantów legitymację słuchacza.
  • Kolorowa fotografia. Dzieci w mundurach policyjnych stoją przed sceną. Jedno dziecko trzyma w ręku mikrofon i odpowiada na pytania.
Powrót na górę strony