Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Kira" wraz ze swoim przewodnikiem odnalazła zaginioną 83-latkę

Data publikacji 04.02.2021

Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 83-letniej kobiety, która po zmroku oddaliła się ze szpitala w Rybniku. Z uwagi na pogarszające się warunki atmosferyczne, do akcji zaangażowany został przewodnik z psem służbowym "Kira" z rybnickiej komendy. Po około 2 godzinach poszukiwań asp. Szymon Wieczorek poinformował, że Kira znalazła zaginioną w rejonie lądowiska dla helikopterów. Mieszkanka Rybnika leżała na ziemi i nie potrafiła się poruszać. Pogotowie zabrało kobietę do szpitala.

Wczoraj, (3.02.2021 r.) około godziny 21.00, dyżurny rybnickiej komendy otrzymał zgłoszenie, że ze szpitala w Rybniku oddaliła się 83-latka, która cierpi na demencję starczą i wymaga hospitalizacji. Kobieta została wcześniej przywieziona na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Nikt nie wiedział, gdzie się oddaliła. Powiadomieni o zaginięciu rybniccy policjanci rozpoczęli akcję poszukiwawczą. Z uwagi na niską temperaturę i realne zagrożenie życia zaginionej, do akcji zaangażowany został przewodnik z psem służbowym z rybnickiej komendy. Mundurowi sprawdzali wszystkie ulice w rejonie szpitala, dworce autobusowe oraz przewoźników taksówek. Po godzinie 23.00 przewodnik psa, aspirant Szymon Wieczorek, poinformował, że Kira odnalazła kobietę w rejonie lądowiska dla helikopterów. Kobieta leżała na ziemi i nie potrafiła się ruszać. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, które zabrało 83-latkę do szpitala.

Kira wraz ze swoim przewodnikiem po raz kolejny wykazali się znakomitymi umiejętnościami i profesjonalizmem. W 2018 roku policyjny duet uratował niedoszłego samobójcę - Kira szybko podjęła trop i doprowadziła przewodnika do nieczynnej studni, w której siedział zdesperowany mężczyzna z pętlą założoną na szyi. W czasie wolnym od służby aspirant Szymon Wieczorek również niesie pomoc wraz z czworonogiem. Tym razem pomaga mu „Heban”, jego prywatny pupil, który podobnie jak Kira jest bardzo dzielny oraz specjalistycznie wyszkolony, by ratować innych.

Aspirantowi Szymonowi Wieczorkowi, Kirze i Hebanowi życzymy jeszcze wielu wspólnych sukcesów!

(KWP w Katowicach / kp)

Powrót na górę strony