Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ratunek przyszedł na czas – policjanci uratowali mężczyznę, który zatruł się tlenkiem węgla

Data publikacji 05.02.2021

Nowosolscy policjanci kolejny raz udowodnili, że ratowanie życia jest priorytetem ich codziennej służby. Wynieśli nieprzytomnego mężczyznę z zaczadzonego domu i natychmiast przystąpili do czynności ratunkowych. Dzięki dobrej współpracy nowosolskich policjantów z medykami nie doszło do możliwej tragedii.

W środę, 3 lutego 2021 r., lekarz Szpitalnego Oddziału Ratunkowego przekazał bardzo cenną informację dyżurnemu Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli, której wynikiem okazało się uratowane życie ludzkie. Lekarz poinformował, że jeden z mieszkańców Kożuchowa najprawdopodobniej podtruł się tlenkiem węgla. Dyżurny szybko ustalił miejsce zamieszkania 78-latka i skierował na miejsce patrol Policji, gdyż według wstępnych informacji mógł znajdować się tam jeszcze jeden mężczyzna. Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Kożuchowie - sierżant sztabowy Małgorzata Bednarz oraz sierżant sztabowy Marcin Stanisławski - pilnie pojechali we wskazane miejsce. Na miejscu interwencji wyczuwalne było silne zadymienie, więc mając świadomość, że czyjeś ludzkie życie może być zagrożone, nie zastanawiali się ani chwili i natychmiast weszli do wnętrza domu. W jednym z pomieszczeń znaleźli leżącego na podłodze, nieprzytomnego mężczyznę. Policjanci wynieśli 78-latka z budynku i przystąpili do czynności ratunkowych. W trakcie ich trwania wezwali służby medyczne oraz Straż Pożarną. Mężczyzna został przewieziony do nowosolskiego szpitala, gdzie poddawany jest terapii tlenowej. Mundurowi nie wahali się ani chwili, bo wstępując w szeregi policji, ślubowali "strzec bezpieczeństwa państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia".

Trwa sezon grzewczy, a wraz z nim wzrasta zagrożenie zatrucia szkodliwymi substancjami. Policjanci apelują o rozważne korzystanie z urządzeń grzewczych i zachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa. Zachęcamy do zakupu specjalnych czujników tlenku węgla, które wykrywają czad i w sytuacji jego wystąpienia załącza się sygnał alarmowy. Dzięki temu mamy czas na szybką reakcję w sytuacji zagrożenia oraz zmniejsza się ryzyko zaczadzenia, co skutkuje wzrostem poziomu naszego bezpieczeństwa.

(KWP w Gorzowie Wlkp./js)

Powrót na górę strony