Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o pozbawienie wolności kobiety.

Data publikacji 05.02.2021

Na trzy miesiące do aresztu trafiło dwóch mężczyzn w wieku 45 i 57 lat, podejrzanych o przestępstwo pozbawienia wolności. Przetrzymywana w domu kobieta, to partnerka młodszego z zatrzymanych mężczyzn. Sprawcy dręczyli pokrzywdzoną poprzez kopanie, bicie, grożenie. Ponadto, 45-latkowi zarzucane jest znęcanie fizyczne i psychiczne nad kobietą, kierowanie gróźb karalnych wobec dwóch osób, a także znęcanie się nad psem, którego mężczyzna włożył na kilka sekund do mikrofalówki. Dodatkowo, policjanci w mieszkaniu 45-latka ujawnili i zabezpieczyli marihuanę i metaamfetaminę. Obaj mężczyźni zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty. Sąd zastosował wobec nich tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.

W ubiegły poniedziałek, 1.02.2021 r., około godziny 19:00, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Lubinie otrzymał informację, że w jednym z domów na terenie miasta prawdopodobnie przetrzymywana jest kobieta. Policjanci, którzy zostali skierowani na miejsce interwencji, zastali pokrzywdzoną, 36-letnią mieszkankę Lubina. Kobieta posiadała widoczne, zewnętrzne obrażenia ciała w postaci krwiaków, zasinień, skarżyła się również na ból całego ciała. Oświadczyła mundurowym, że od 25 stycznia br. była przetrzymywana w domu wbrew swojej woli,  przez swojego partnera i jego kolegę, którzy ją bili, kopali, grozili, a nawet podtapiali w wannie.

Podejrzany o ten czyn, 45-letni mężczyzna, przebywał w tym czasie w domu. Został zatrzymany. Funkcjonariusze, z uwagi na stan kobiety, niezwłocznie zawiadomili pogotowie ratunkowe, a do czasu przyjazdu zespołu medycznego udzielili jej wsparcia i pomocy przedmedycznej. Podczas przeszukania mieszkania zatrzymanego, policjanci ujawnili narkotyki w postaci marihuany oraz metaamfetaminy. 

Jednocześnie funkcjonariusze szybko ustalili miejsce zamieszkania drugiego ze sprawców, który oddalił się z miejsca interwencji, przed przebyciem mundurowych. Mężczyzna, chcąc uniknąć odpowiedzialności, nie otwierał stróżom prawa drzwi. Przy wsparciu kolegów ze straży pożarnej, policjanci siłowo weszli do mieszkania 57-latka. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony  do policyjnej celi. 

Obaj podejrzani zostali doprowadzeni do prokuratury i usłyszeli już zarzuty pozbawienia wolności ze szczególnym udręczeniem. Dodatkowo 45-letni partner pokrzywdzonej kobiety będzie odpowiadał za fizyczne i psychiczne znęcanie się nad nią, posiadanie narkotyków, kierowania gróźb karalnych wobec dwóch osób, a także znęcania się nad psem. Śledczy ustalili, że mężczyzna najpierw rzucił zwierzęciem o płytki i szafkę, a następnie włożył psa do wnętrza kuchenki mikrofalowej, którą załączył na kilka sekund, uniemożliwiając mu dopływ powietrza. Na szczęście zwierzę nie doznało obrażeń. 45-latek jest dobrze znany lubińskim policjantom, głównie z łamania zakazów prowadzenia pojazdów mechanicznych. 

Obu mężczyznom grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec zatrzymanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. 

(KWP we Wrocławiu/js)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 35.58 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony