Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szybka reakcja policjanta zapobiegła tragedii

Data publikacji 08.02.2021

Wczoraj około godziny 6:00 rano policjant biłgorajskiej komendy zauważył starszą przemarzniętą kobietę, bez obuwia. 83-latka trafiła do szpitala. Przypominamy, że z powodu niskich temperatur wiele osób narażonych jest na utratę życia lub zdrowia na skutek wychłodzenia organizmu. Problem ten dotyka przede wszystkim osoby bezdomne, samotne i w podeszłym wieku. Nie bądźmy obojętni!

Do zdarzenia doszło wczoraj 7.02.2021 nad ranem. Około godziny 5:40 sierżant sztabowy Arkadiusz Żerebiec policjant biłgorajskiej komendy był w drodze na służbę. W pewnym momencie zauważył idącą chodnikiem starszą kobietę, która nie posiadała odzieży wierzchniej ani butów. Policjant natychmiast zatrzymał się i powiadomił dyżurnego biłgorajskiej komendy, który na miejsce skierował radiowóz oraz karetkę pogotowia. Jak ustalili policjanci była to 83-letnia mieszkanka Biłgoraja. Wyziębiona kobieta posiadała już na stopach krwawiące rany. Niewątpliwie gdyby nie reakcja policjanta i natychmiastowa pomoc cała sytuacja mogłaby się skończyć tragedią.

Niskie temperatury to zagrożenie dla osób bezdomnych, starszych i samotnie mieszkających. Naszym wspólnym obowiązkiem jest dbanie o życie i zdrowie drugiego człowieka. Dlatego nie przechodźmy obojętnie obok osoby śpiącej na ławce, osłabionej czy nietrzeźwej. Zwróćmy uwagę na to czy w naszym sąsiedztwie są osoby w podeszłym wieku, samotne, opuszczone lub nieporadne. Informujmy o każdej zauważonej osobie leżącej lub siedzącej na ziemi, ławkach, przystankach, bądź przebywających w altankach ogrodowych, czy pomieszczeniach opuszczonych i nieogrzewanych, które mogłyby być narażone na wyziębienie. Zgłoszenia można przekazywać, dzwoniąc na numer alarmowy 112, również anonimowo.

Nasze zainteresowanie, być może przyczyni się do tego, że uratujemy komuś życie. Sami również starajmy się okazać życzliwe serce i wyciągnąć pomocną dłoń do osób, które tej pomocy potrzebują. Nie bądźmy obojętni! Pamiętajmy jeden telefon, może uratować czyjeś życie.

(KWP w Lublinie/js)

Powrót na górę strony