Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci pomogli choremu

Data publikacji 08.02.2021

Sokólscy dzielnicowi pomogli samotnie mieszkającemu mężczyźnie. Po operacji nogi nie może on przemieszczać się o własnych siłach. Funkcjonariusze dostarczyli choremu niezbędne opatrunki, a także kupili żywność i wodę.

W minioną sobotę (6.02.2021 r.) dzielnicowi z sokólskiej komendy odwiedzili mieszkającego samotnie mężczyznę. Wiedzieli, że miał on operację nogi i nie porusza się o własnych siłach. Z uwagi na sytuację, w jakiej znalazł się mężczyzna, a także bardzo niskie temperatury, mundurowi postanowili sprawdzić, czy nie potrzebuje pomocy. Jak się okazało przyjechali w porę, bowiem niezbędne opatrunki skończyły się, a zapas żywności był już niewielki. Mundurowi dostarczyli choremu potrzebne środki opatrunkowe i kupili żywność i wodę.

Apelujemy! Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie! Jeśli widzisz osobę potrzebującą pomocy, zadzwoń na 112. O miejscach, gdzie przebywają osoby bezdomne możesz też powiadomić Policję poprzez skorzystanie z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, wybierając ikonę „osoba bezdomna wymagająca pomocy”. 

(KWP w Białymstoku / kp)

Powrót na górę strony