Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla 58-latka za usiłowanie zabójstwa policjanta

Data publikacji 08.02.2021

Włocławscy policjanci zatrzymali 58-latka, który podczas interwencji zaatakował mundurowych nożem, a jednego z nich próbował ugodzić w klatkę piersiową. Na szczęście kamizelka taktyczna i notes uniemożliwiły wbicie ostrza, a sprawca został obezwładniony i trafił do policyjnego aresztu. Podejrzany usłyszał zarzuty usiłowania zabójstwa i czynnej napaści na funkcjonariuszy, za co może mu grozić do 25 lat pozbawienia wolności, a nawet kara dożywocia. Sąd przychylił się do wniosku śledczych i najbliższe trzy miesiące spędzi on za kratami.

W środę, 3.02.2021 r., po godzinie 17:00 policyjny patrol został skierowany na interwencję do jednego z domów w gminie Izbica Kujawska, w powiecie włocławski. Powodem miały być nieporozumienia rodzinne. Kiedy policjanci pojawili się na miejscu, ustalili, że mężczyzna, który  zgłosił interwencję, jest poszukiwany do odbycia kary czterech miesięcy pozbawienia wolności. Kiedy funkcjonariusze zamierzali go zatrzymać, ten stał się agresywny i chwycił za leżący na stole nóż. Wymachując nim, w kierunku mundurowych krzyczał, że na pewno z nimi nie pójdzie i mają go zostawić w spokoju. W pewnym momencie agresor, cofając się, wszedł na parapet, otworzył okno i wyskoczył z parterowego budynku na zewnątrz. Policjanci ruszyli za nim i gdy chcieli go obezwładnić, mężczyzna zadał cios nożem w stronę klatki piersiowej interweniującego policjanta. Ostrze przebiło kamizelkę taktyczną, zatrzymując się na notesie. Policjant na szczęście nie odniósł żadnych obrażeń, a sprawca po obezwładnieniu trafił do policyjnego aresztu. Badanie trzeźwości wykazało, że mieszkaniec gminy Izbica Kujawska był trzeźwy. 

W piątek, 5.02.2021 r., po zebraniu materiału dowodowego, zatrzymany trafił do prokuratury w Radziejowie, gdzie usłyszał dwa zarzuty. Pierwszy z nich to usiłowanie zabójstwa interweniującego policjanta, natomiast drugi wymuszenie odstąpienia przez mundurowych od podjętych czynności. Za takie zachowanie wobec funkcjonariuszy publicznych może podejrzanemu grozić do 25 lat pozbawienia wolności, a nawet kara dożywocia.

Jeszcze tego samego dnia, na wniosek śledczych, sąd zastosował wobec 58-latka tymczasowy areszt i najbliższe 3-miesiące zatrzymany spędzi o za kratami.

(KWP w Bydgoszczy/js)

Powrót na górę strony