Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi posterunku policji w Starym Targu pomogli mężczyźnie, któremu groziło wychłodzenie

Data publikacji 08.02.2021

W miniony weekend dzielnicowi Posterunku Policji Starym Targu otrzymali zgłoszenie, że w mieszkaniu w miejscowości Śledziówka przebywa mężczyzna, który od tygodnia nie daje oznak życia. Funkcjonariusze natychmiast udali się pod wskazany adres. Na miejscu, w mieszkaniu zastano skrajnie wycieńczonego i wychłodzonego mężczyznę. Mundurowi natychmiast udzieli mu pierwszej pomocy oraz wezwali służby medyczne.

W minioną sobotę, 6.02.2021 r., dzielnicowi Posterunku Policji Starym Targu otrzymali informacje, że w jednym z mieszkań w miejscowości Śledziówka najprawdopodobniej przebywa mężczyzna, który od tygodnia nie daje żadnych oznak życia. Aspirant Łukasz Kunecki oraz sierż. szt. Marcin Jesionowski natychmiast pojechali pod wskazany adres. Po przybyciu na miejscu funkcjonariusze próbowali dostać się do mieszkania, jednak nikt nie otwierał. Dzielnicowi postanowili wyważyć drzwi, w czym pomogli im strażacy, którzy również przybyli na miejsce. W pomieszczeniu panowała bardzo niska temperatura. W mieszkaniu był leżący w łóżku 65-latek. Mężczyzna był skrajnie wycieńczony i wychłodzony. Funkcjonariusze natychmiast udzieli mu pierwszej pomocy przedmedycznej oraz wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe, które zabrało 65-latka do szpitala.

Policjanci apelują o przekazywanie informacji dotyczących osób potrzebujących pomocy. Pamiętajmy, że dzięki szybkiemu sygnałowi przekazanemu właściwym służbom można zapobiec tragedii i uratować czyjeś zdrowie, a nawet życie. Nie bądźmy obojętni na los drugiego człowieka.

(KWP w Gdańsku/js)

Powrót na górę strony