Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jazda samochodem na zamarzniętej rzece to niebezpieczeństwo mogące doprowadzić do tragedii

Data publikacji 09.02.2021

Wyszkowscy policjanci każdego dnia patrolują rejon rzeki Bug. Zamarznięta rzeka jest niejednokrotnie miejscem zabaw dzieci, ale również miejscem amatorskiego połowu ryb na lodzie. W miniony weekend lekkomyślnością wykazał się kierowca samochodu, który jeździł po zamarzniętej rzece, w czasie, kiedy na lodzie przebywali dorośli z dziećmi. Apelujemy o odpowiedzialność zarówno osób starszych, młodzieży, jak i dzieci, aby zabawa na lodzie nie zamieniła się w tragedię.

Wchodzenie na zamarznięte zbiorniki wodne, a tym bardziej jazda samochodem po zamarzniętej rzece zawsze jest wysoce ryzykowna. Mimo że lód w wielu miejscach wydaje się być gruby, to już kilka metrów dalej może być cienki. Lód ulega ciągłym zmianom i nigdy nie ma tej samej grubości na całym zbiorniku, a szczególnie na rzece. Jedyny bezpieczny lód jest na lodowisku i taką informację powinniśmy przekazać zwłaszcza dzieciom.

W niedzielę (7.02.2021 r.) operator miejskiego monitoringu zauważył w Wyszkowie samochód, którego kierowca wjechał na zamarzniętą rzekę Bug. W tym samym czasie na rzece przebywały osoby, wśród których były dzieci. Na miejsce natychmiast udali się policjanci wyszkowskiej patrolówki, jednak kierujący odjechał przed ich przybyciem. Policjanci z interwencji sporządzili niezbędną dokumentację i w sprawie prowadzone są czynności.

Jeśli kierowca swoją jazdą powoduje zagrożenie zdrowia lub życia innych osób może zostać ukarany, nawet na podstawie przepisów kodeksu karnego.

Policjanci często przypominają zasady bezpieczeństwa podczas zimowych zabaw oraz wskazują odpowiednie do tego miejsca osobom przebywającym m.in. na zamarzniętych zbiornikach wodnych. Funkcjonariusze podkreślają także, że wchodzenie na zamarzniętą rzekę lub jezioro to niebezpieczeństwo, które w każdej chwili może doprowadzić do tragedii. Strach pomyśleć, co by mogło się stać, gdyby lód pękł pod ciężarem samochodu albo przebywających na nim osób.

(KWP zs. w Radomiu / kp)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 24.78 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony