Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzięki skoordynowanym działaniom uratowano dwa życia

Data publikacji 10.02.2021

Całodzienne poszukiwania 38-latki w 9 miesiącu ciąży zakończyły się szczęśliwym odnalezieniem kobiety, która trafia do szpitala pod opiekę specjalistów. Losem zaginionej zaniepokoiła się pracownica ośrodka adopcyjnego, która otrzymała od dawnej podopiecznej niejednoznaczne wiadomości. Powiadomiony o sytuacji dyżurny naszej komendy od razu podjął stosowne decyzje i koordynował prowadzone działania we współpracy z zastępcą naczelnika wydziału kryminalnego i pod nadzorem zastępcy komendanta jednostki. Tym sposobem policjanci uratowali dwa życia.

Do dyżurnego naszej komendy wpłynęła informacja od pracownicy ośrodka adopcyjnego na temat pewnej 38-latki. Jak wynikało z przekazu zgłaszającej, otrzymała ona wiadomości SMS-a od dawnej podopiecznej, z których wynikało, że kobieta jest ponownie w ciąży, a rozwiązanie ma nastąpić lada dzień. Dodatkowo wszystko wskazywało na to, że ciężarna pozostaje bezdomna i przebywa najprawdopodobniej gdzieś na terenie ogródków działkowych, tam też miała zamiar urodzić dziecko.

Tak naprawdę liczyła się każda chwila, dodatkowym obciążeniem były fatalne warunki pogodowe i bardzo niskie temperatury.

Oficer dyżurny komendy natychmiast podjął działania. Odpowiednio rozdzielił zadania do realizacji poszczególnym służbom zarówno prewencyjnym jak i kryminalnym. Wspólnie z radiooperatorem i pomocnikiem dyżurnego oraz w ścisłej współpracy z zastępcą naczelnika wydziału kryminalnego koordynował wszystkie czynności, gromadził informacje i zlecał kolejne działania. Nadzór nad poszukiwaniami 38-latki sprawował zastępca komendanta.

Dzięki wykorzystanym dostępnym metodom i środkom pracy operacyjnej oraz zaangażowaniu służb patrolowych, dzielnicowych i funkcjonariuszy oddziału prewencji po kilku godzinach poszukiwań na jednej z działek mundurowi oddziału prewencji odnaleźli 38-lakę. Na miejsce od razu zostało wezwane pogotowie ratunkowe i kobietę przekazano pod opiekę specjalistów, docelowo trafiła do szpitala położniczego.

Czujność pracownicy ośrodka, a potem także błyskawiczna reakcja służby dyżurnej i skuteczne działania podjęte przez policjantów najprawdopodobniej uratowały dwa życia, matki i jej jeszcze nienarodzonego dziecka. Takie akcje, takie działania pokazują, jak wiele znaczy nasza służba, jak wiele zaangażowanie i wytrwałość funkcjonariuszy mogą zmienić. Tym razem ocaliły kobietę i jej dziecko.

(KSP/js)

  • Miejsce odnalezienia kobiety w tle stoi policjant
  • Miejsce odnalezienia kobiety w tle stoi policjant
  • Policjant stoi w oddali
Powrót na górę strony